افزایش قیمت طلا در بورس آسیا ، پس از سقوط قیمت دلار

افزایش قیمت طلا در بورس آسیا پس از کاهش قیمت دلار آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 28, 2020 | 07:04 زمان مطالعه 2 دقیقه

در بازار آسیا پس از سقوط دلار، قیمت طلا بالاتر رفت. بار دیگر، طلا در بازار اروپا در حدود 1900$ بابت هر اونس معامله شد. پس از افت بازارهای سهام ایالات متحده، بورس های آسیایی توانستند خود را به نسبت حفظ کنند. ASX   با سقوط شدید 1.70% مواجه شد اما Nikkei 225 (0.04%) ، شانگهای کامپوزیت (0.10%) و هانگ سنگ (0.75%( وضعیت بهتری داشتند.

نقره در حدود 0.89% بالاتر معامله شد در حالی که پلاتینیوم 0.91% کاهش داشت. پس از سقوط شدید مس، این فلز در حدود 3.07$ بابت هر پوند تثبیت شد. در بازار FX، دلار کانادا عملکرد خوبی داشت اما در اصل به دلیل  اصلاح قیمتی دلار کانادا تحت بعضی فشارهای بر اثر افت قیمت نفت بود.

بیشتر بخوانید : موافقت اکثر بانک های مرکزی دنیا در مورد ارز دیجیتال ملی

اخبار اصلی که در اواخر ساعات از ایالات متحده روی آسیا تاثیر گذاشت بسته پولی امریکا بود. با توجه به منابع، کمیته های گنگره امریکا پیشرفت هایی در این زمینه داشته اند اما برای ایجاد توافق برای بسته حمایتی کافی نیست. آمی کانی بارات این موضوع را پس از این که رای گیری دادگاه عالی با رای 48 به 52 پایان یافت اعلام کرد.

موارد ویروس در همه جای دنیا در حال افزایش است. دولت فرانسه به دنبال قرنطینه پاریس، لیون و مارسی است. موارد کرونا در انگلستان همچنان در حال بیشتر شدن است و دیروز 20890 نفر مورد جدید گزارش شده که نسبت به تعداد روز قبل یعنی 19790 نفر، افزایش داشته است. نتایج امروز را در نظر داشته باشید، چرا که همیشه در آخر هفته رو اعداد تاثیر می گذارد.

امروزبعضی اخبار از بانک های بزرگ اروپا شنیده خواهد. HSBC  و Santander باید درآمد خود را گزارش کنند. در بخش داده ها، بازار آخرین داده های کالای بادوام در بازار ایالات متحده و اطلاعات مشتریان US CB  منتشر خواهد شد و می توانست اخبار برگزیت بیشتری باشد. BP,Eli,Lily و Pfizer نیز باید آپدیت های خود را ارائه کنند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده