قیمت جهانی طلا در بالاترین حد شش هفته گذشته

قیمت جهانی طلا در بالاترین نرخ خود در شش هفته گذشته رسیده است
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 7, 2020 | 07:00 زمان مطالعه < 1 دقیقه

قیمت جهانی طلا در شش هفته پس از اینکه فدرال رزرو اطلاعاتی درباره سیاست مالی خود افشا کرد، به نزدیکی بالاترین حد خود رسید.

بنا برا انتظارات، فدرال رزرو نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه داشت. همچنین فدرال رزرو اشاره کرد که فعالیت اقتصادی باید رشد کند اما زیر سطوحی که در ابتدای سال مشاهده می شد باقی می ماند.

سیاست پولی فدرال رزرو از زمان جلسه سپتامبر مجاز بدون تغییر بوده است.

بانک مرکزی در بیانیه سیاست پولی خود با پافشاری بر جایگاه خود در جلسات پیشین اظهار داشت: ” مسیر اقصتاد مشخصا به وضعیت ویروس وابسته است. بحران سلامت عمومی فعلی بر فعالیت های اقتصادی، اشتغال و تورم در آینده نزدیک سنگینی می کند، و ریسک قابل توجهی برای دورنگاه اقتصادی در میان مدت وجود دارد.”

قیمت طلا واکنش زیادی به بیانیه هی بانک مرکزی نشان نمی دهد که مطابق با انتظارات ما بود.  قیمت فیوچرز دسامبر  باربر 1947$ بابت هر اونس معامله شد که رشد 2.70% را در روز به خود می بیند.

پس از جلسه، اقتصاددانان و تحلیلگران گفته اند که از اجرای جلسه در میانه انتخابات عمومی امریکا انتظار زیادی ندارند. هرچند جو بایدن کاندیدای دموکرات ها در حال حاضر در رای شماری الکتروال پیش است، اما تعدادی از ایالات همچنان در حال شمارش آرا هستند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده