ترس سرمایه گذاران طلا از انتخاب جو بایدن

ترس سرمایه گذاران طلا از انتخاب جو بایدن در ریاست جمهوری آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 7, 2020 | 15:45 زمان مطالعه 3 دقیقه

اگرچه هنوز عدم اطمینان زیادی در مورد انتخابات ایالات متحده وجود دارد ، احساسات ناخوشایند در مورد بازار طلا شدت گرفته است است زیرا جو بایدن ، نامزد دموکرات ، در آرا کالج انتخاباتی و شمارش آرا در ایالت های بحرانی پیشرو است.

طبق آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو نیوز طلا ، در بین تحلیلگران وال استریت در بالاترین سطح تمایل به صعود قرار دارد. چشم انداز مثبت این است که قیمت طلا مقاومت در برابر بحران کوتاه مدت را شکسته و به بالاترین سطح در شش هفته گذشته رسیده است. این صعود در حالی است که دلار آمریکا به زیر سطح حمایت اصلی رسیده و به پایین ترین سطح در دو ماه گذشته سقوط کرده است.

“ریاست جمهوری بایدن به معنای تحریک بیشتر است. این فقط به مقدار آن مربوط است. “، چارلی ندوس ، استراتژیست ارشد بازار با گروه لاسال فیوچرز گفت. “این دلار منفی خواهد بود و از قیمت بالاتر طلا حمایت می کند.”

این هفته 15 تحلیلگر در نظرسنجی شرکت کردند. در مجموع 14 رای دهنده ، یا 93٪ ، خواستار افزایش قیمت طلا در هفته آینده بودند، در همین حال ، یک تحلیلگر ، یا 7٪ ، خواستار کاهش قیمت ها هستند. هفته آینده هیچ تحلیلی در مورد طلا بی­طرف نیست. اگرچه قیمت طلا نسبت به وال استریت از کمی صعودی برخوردار است ، سرمایه گذاران خرده فروشی هنوز در مورد فلز گرانبها بسیار مثبت فکر می­کنند. و آخرین تجزیه قیمت جذب علاقه جدید به طلا است زیرا این هفته شرکت در نظرسنجی آنلاین کیتکو افزایش یافته است.

در هفته گذشته در مجموع 1310 رأی داده شد. در میان این افراد ، 1008 رأی دهنده ، یا 77٪ ، اظهار داشتند که در هفته آینده قیمت طلا را صعود می کنند. 188 نفر دیگر ، یا 14٪ ، گفتند که قیمت طلا نزولی است ، در حالی که 114 رای دهنده ، یا 9٪ ، بی طرف بودند.

هفته گذشته هر دو وال استریت و ماین استریت از نظر طلا صعودی بودند. با این حال ، وقتی سرمایه گذاران منتظر نتایج انتخابات عمومی ایالات متحده بودند ، احساسات بسیار مطبوع تر بود. اگرچه بازارها هنوز منتظر نتیجه قطعی هستند ، انتظارات از رئیس جمهور شدن بایدن در حال افزایش است.

در حال شمارش آرا در چندین ایالت ، بازار طلا بهترین رشد هفتگی خود را از اواخر جولای تجربه کرده است. طلا در معاملات دسامبر آخرین بار هر اونس با قیمت 953،30 دلار معامله شد.

به گفته بسیاری از تحلیلگران ، همه نگاهها به دلار آمریکا است تا عملکرد آن را در این دوره عدم اطمینان سیاسی ببینیم.

دارین نیوزوم ، رئیس تحلیل Darin Newsom ، گفت که دلار و طلا هر دو حرکت فنی قابل توجهی انجام داده اند که نشان می دهد قیمت ها بالاتر است. با این حال ، وی افزود که توجه به احساسات سرمایه­گذاران از اهمیت بیشتری برخوردار است.

او گفت:”من فکر می کنم در حال حاضر شما می توانید نمودارها را از پنجره به بیرون پرتاب کنید زیرا احساسات همه بازارها را هدایت می کند. از آنجا که عدم اطمینان زیادی در ایالات متحده وجود دارد ،، ، من فکر می کنم شما باید بیشتر به طلا توجه کنید . وی گفت: “با بازشماری آراء و رسیدگی قضایی ، ماه ها نمی توانیم بفهمیم كه رئیس جمهور بعدی چه كسی خواهد بود. به نظر من این امر به ضرر دلار است.”،

اوله هانسن ، رئیس استراتژی کالای بانک ساکسو ، گفت که او همچنین به دنبال دلار است. با این حال ، او گفت که دیدگاه او در برابر دلار آمریكا نزولی است .چون انتظار دارد كه فدرال رزرو با انگیزه بیشتری برای حمایت از اقتصاد ایالات متحده به پا خیزد. هانسن افزود كه ایالات متحده با عدم اطمینان در نتایج انتخابات روبرو است.

وی گفت: “اگرچه انتخابات تمام شده است ، اما ویروس هنوز تمام نشده است.” “بازار به دنبال رهبری و پشتیبانی از اقتصاد است و آنها به سمت بانک فدرال روی آورده اند که منجر به ضعیف شدن دلار آمریکا خواهد شد.”

کالین سیزینسکی ، اقتصاددان ارشد در مدیریت ثروت SIA ، گفت که وی همچنین انتظار دارد که قیمت های بالاتر با ادامه چاپ پول بیشتر توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان مشاهده شود.

رأی منفرد این هفته از طرف تحلیلگران تی دی سکیوریتی به دست آمد. آنها نه تنها در کوتاه مدت شاهد کاهش قیمت هستند ، بلکه در گزارشی که اخیراً منتشر شده است ، آنها قیمت سه ماهه چهارم خود را به طور متوسط 1950 دلار در هر اونس کاهش دادند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده