سرمایه گذاران طلا علاقه خود را به این فلز گران بها از دست داده اند

سرمایه گذاران بازار طلا ، امید خود را به افزایش نرخ قیمت طلا از دست داده اند
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 17, 2020 | 09:23 زمان مطالعه < 1 دقیقه

براساس نظرسنجی در میان سرمایه گذاران طلا ، همچنان روند افزایش قیمت وجود دارد ، اما به دلیل شرایط بازار و اقتصادی کنونی ، برخی سرمایه گذاران علاقه و امید خود را از دست داده اند .

براساس نظرسنجی انجام شده ، تحلیل گران بازار وال استریت افزایش قیمت اونس طلا در هفته پیش رو را پیش بینی کرده اند ، اما انتظار شکست روند فعلی طلا و رسیدن به سطح بالاتر اونس طلا را ندارند .

جرج گرو ، در مصاحبه ای اظهار داشت ، به افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین است ، اما همچنان امکان رکود اقتصاد جهانی و اقتصاد آمریکا وجود دارد و این رکود باعث جلوگیری از رشد قیمت طلا می شود . امکان افزایش اونس جهانی طلا وجود دارد ، اما نوسان قیمت وجود خواهد داشت .

در نظرسنجی جدید ، 63 درصد از افراد پیش بینی افزایش قیمت طلا ، 13 درصد کاهش قیمت طلا و 25 درصد هم نظری در مورد کاهش یا افزایش نداشتند .

با وجود علاقه سرمایه گذاران به طلا و قیمت طلا ، قیمت اونس همچنان در محدوده 1900 دلار است .

چارلی ندوس ، کارشناس بازار سرمایه گفت که افزایش قیمت طلا خوش بین است ، به دلیل اینکه قیمت اونس در محدوده 100 روزه حمایت شده است . همچنین به دلیل اینکه قیمت جهانی دلار آمریکا به سطح مقاومت رسیده است ، امکان منفی شدن قیمت دلار وجود دارد. همچنین افزایش بدهی دولت آمریکا و اقدام افزایش محرک اقتصادی ، جایی برای رشد باقی نخواهد گذاشت .

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده