معاملات آتی طلا ، حتی با انتظارات واکسن نیز به سودهای جزئی دست می یابد

اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 12, 2020 | 09:02 زمان مطالعه 2 دقیقه

معاملات آتی طلا در اواسط روز پنجشنبه نسبتاً پایین تر معامله می شود و از دستاوردهای متوسط که قبلاً دیده شده بود دست کشید. فلزات نقطه امن اکنون کمرنگ شده و نیاز به جرقه اساسی جدیدی برای زنده نگه داشتن بازارهای پر رونق دارند.

این هفته در میان ریسک پذیری کمتر در بازار ،قیمت فلزات گرانبها فرو میریزد. معاملات آتی طلا در فوریه با 4.40 دلار کاهش به 1834.10 دلار رسید و نقره مارس کمکس با کاهش 0.04 دلار با قیمت 24.02 دلار در هر اونس رسید.

طلا و نقره امروز در گزارش مطالبات  بیکاری هفتگی ایالات متحده ، با یک رشد متوسط روبرو شدند اما سودها قابل نگهداری نبوده و به سرعت از بین رفتند.

بانک مرکزی اروپا پنجشنبه برنامه خرید اوراق قرضه خود را با 500 میلیون یورو گسترش داد. اقدامات جدید کاهش کمی توسط بازار انتظار می رفت و واکنش کمی از بازار مشاهده شد.

بانک جهانی گزارش داد که خروج صندوق معاملات بورس طلا (ETF) در ماه نوامبر به دلیل بهبود زمینه اقتصادی ، به یک رکورد رسید. طلای ETF اصلی ترین وسیله سرمایه گذاری برای آن دسته از سرمایه گذاران است که مایل به داشتن طلا هستند.

بازارهای سهام جهانی یک شبه ثابت و ضعیف تر بودند. شاخص های سهام ایالات متحده در ظهر به شدت درهم ریخت. شاخص های ایالات متحده در این هفته بیشترین رکورد را ثبت کرده اند. از آنجا که بازار کاملاً خوش­بین باقی مانده و به طور کلی تا سال 2021 به همین شکل نگاه می کند ، زمانی که اکثر مردم معتقدند که همه گیری کرونا خنثی می شود ، بازرگانان باسابقه تعجب می کنند که آیا بازارهای سهام سناریوی “فروش واقعی” را تجربه می کنند ، به موجب آن همه تا زمانی که همه گیری از بین رفته باشد خبرهای خوبی در راه نخواهد بود – و سپس بازارهای سهام در حال حاضر در رده های اصلی قرار می گیرند و روند نزولی خواهند داشت.

تاجران و سرمایه گذاران اکنون فکر می کنند که آیا کنگره ایالات متحده به زودی بسته کمک مالی برای آمریکایی ها را تصویب می کند که مجموع آن چیزی در حدود 1 تریلیون دلار است. اوایل هفته جاری نگرش ها در این مورد مثبت تر بود ، اما در اواخر این هفته کم رنگ شد زیرا هنوز توافقی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان وجود ندارد.

مذاکرات بین انگلیس و اتحادیه اروپا در مورد برگزیت ملایم ادامه دارد اما توافق حاصل نشده است. این همچنان باعث ایجاد عدم اطمینان و اضطراب در میان فعالان بازار اروپا می شود. گزارش ها می گویند طرفین تا یکشنبه برای رسیدن به توافق مهلت دارند.

شاخص دلار آمریكا در اواسط ظهر پایین تر رفته است و فاصله زیادی با پایین ترین سطح 2.5 ساله اخیر ندارد. بازار مهم دیگر در خارج از کشور ، قیمت های آتی نفت خام ژانویه نایمکس را بالاتر برد و به بالاترین سطح در هشت ماه گذشته ­رساند و در هر بشکه حدود 47.00 دلار معامله ­شود. بازده معاملات آتی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر با 0.9٪ معامله می شود.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده