نوسان قیمت فلزات در بورس شانگهای 22 آبان 1399

قیمت طلا ، مس و آلومینیوم در بورس شانگهای
اخبار اقتصادی sarayetala نوامبر 12, 2020 | 18:31 زمان مطالعه < 1 دقیقه

طلا که یک شبه با افزایش ناگهانی قیمت جهانی طلا(0.04٪) مواجه شد اما اوج نشست آسیا را با قیمت 1884.45 دلار در هر اونس رد کرد. فلز زرد هنوز راهی برای جبران ضررهای دیده شده در روز دوشنبه وجود پیدا نکرده است و هنوز هم این احتمال وجود دارد که این حرکت قبل از اینکه سقوط قیمت به پایین ادامه یابد، فقط یک بهبود کوچک باشد.

صبح امروز فلزات اساسی با معاملات مس -0.03%  درصد پایین تر و آلومینیوم و قلع در حدود نیم درصد به سمت پایین حرکت کردند.

در طول شبNikkei    225 (1.78%) و (1.72%)ASX  معامله خوبی داشتند اما بورس چین با تلاش شانگهای کمی بیش از نیم درصد سقوط کرد. داستان اصلی در سهام همچنان است که چرخش سهام فناوری با باز شدن تجارت “کار از خانه” ادامه دارد.

رویداد اصلی یک شبه از RBNZ رخ داد ، بانک مرکزی نرخ نقدینگی را بدون تغییر و LSAP (QE) NZD  100میلیارد را پشت سر گذاشت. واکنش اصلی به اعلامیه RBNZ از طرف NZD / USD بود.

اکنون بازار شرط بندی های خود را مبنی بر حرکت بانک به نرخ های منفی کاهش داده است. این منجر به تقویت NZD در کل هیئت مدیره شد و 0.88 درصد معاملات بالاتر NZD / USD   منوط به جلسه اتحادیه اروپا است.

در اخبار ویروس کرونا ، گفته می شود که فرانسه و ایتالیا در واحدهای ICU مربوط به خود برای تهیه تخت تلاش می کنند. آلمان نیز در تلاش است زیرا حدود 70٪ از تخت های ICU با بیماران آلوده به کووید- 19اشغال شده است.

با نگاهی به نشست امروز ، نکات برجسته اصلی شامل گزارش ماهانه اوپک و نظرات لاگارد ، بانک مرکزی اروپا است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده