تحلیل قیمت جهانی طلا – 8 آبان 1399

قیمت طلا و سکه sarayetala اکتبر 29, 2020 | 16:16 زمان مطالعه 2 دقیقه

تحلیل قیمت جهانی طلا : حجم فیوچرز طلا در نمودار نزولی فلزات گرانبها خطوطی را مشخص می کند که می تواند خطوط حمایت این فلز باشد.

میزان حجم محل هایی را مشخص می کند که در چه قیمتی بیشترین حجم معامله شده است. در این مثال، در دو روز معاملاتی گذشته، می توانید منحنی منگوله ای ابی را حول 1905$ بر اونس مشاهده کنید. قیمت به مدت کوتاهی در آن جا باقی ماند و تا زمانی که حجم زیاد فروش شکل بگیرد در خط حمایت قرمز شکسته و به حدود 1895.2$ بابت هر اونس می رسد.

 حال این یعنی که قیمت به توزیع کمتری رسیده است. پیک توزیع به نزدیکی 1863$ بابت هر اونس نزدیک تر است. پیش از ان، یک ناحیه حمایتی به رنگ نارنجی در قیمت 1867.2$ مشخص شده است. این می تواند قیمتی باشد که در گذشته  حجم کمی در ان جا معامله شده است. خط حمایت فعلی در خط بنفش رنگ (1879.3$) یک ناحیه مشابه است و گره حجم پایین نامیده می شود. در این زمان بعضی خطوط و نواحی مقاومت ساخته می شود.

پایین نمودار خط قرمز نزدیک 1851$ است. اگر این سطح بشکند، باید به عقب برگردیم تا دنبال قیمت هایی با نواحی توزیعی پایین تر باشیم. در حال حاضر نواحی حمایتی روی نمودار مشخص شده و با دقت باید ان را نگاه کرد.

اگر قیمت به سمت بالا برگردد، سپس پیک نمودار منگوله ای  باید در مقاومت 1905$ باشد یا گره حجمی پایین در 1917$ که می تواند وارد بازی شود. در حال حاضر، به نظر می رسد که این بازار بیشتر در حال سقوط باشد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده