قیمت طلا و نقره ، همچنان عامل تاثیرگذار در بازار آمریکا

قیمت طلا و نقره تاثیر گذار در بازار آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 27, 2020 | 07:43 زمان مطالعه < 1 دقیقه

قیمت جهانی طلا همچنان در ایالات متحده یک بازار تعیین کننده است اما باید از بعضی خطوط مقاومت کلیدی عبور کند تا بتوان روند آن را باز هم صعودی در نظر گرفت. در هفته گذشته، پیش از انتخابات بعضی موارد موجب حرکت غیرمستقیم طلا شده است.

قیمت طلا در حدود 1900$ بابت هر اونس به مدت چند روز نوسان کرد و امروز هم تغییری نداشت. با بررسی بازار اروپا، می توان دید که قیمت طلا پایین تر بوده چرا که چندین خبر روی سقوط اندک آن تاثیر گذاشته است. حال قیمت فیوچرز احیا شده و طلا بالاتر از خط افق معامله می شود.

صعود طلا نیاز به گذر از خط مقاومت 1916 دلار دارد تا شانس حرکت به سمت مقاومت پیشین یعنی 1936 دلار را داشته باشد. سطوح مشخص شده با رنگ بنفش در بعضی موارد استفاده شده و ممکن است نمودار با آن برخورد کند. همینطور چند خط مقاومت به رنگ مشکی بالاتر از شیب روند قیمتی وجود دارد که پایین تر از الگویی است که ممکن است به سقوط منجر گردد.

بیشتر بخوانید : جشن دیوالی هند ، تحت تاثیر قیمت جهانی طلا

نقره همچنان حدود 1% پایین تر است و ساختار نمودار بیشتر رو به پایین می باشد. چنانکه مشاهده می شود، نمودار چهارساعته فیوچرز قیمت الگوی پرچمی را به سمت پایین شکسته و نمودار دوباره در حال شکل گیری است.

بازار به بالای خط حمایت 24.31$ بابت هر اونس رسیده و اگر دوباره صعود کند می تواند به قیمت 24.73$ برسد. خط حمایت قرمز رنگ باید شکسته شود تا قیمت به حدود 23.70$ سقوط کند. اگر این سطح بکشند، می تواند شدیدا نزول کرده و نمودار را تا نزدیکی 21.80$ پایین بکشد، اما در حال حاضر این امر محتمل به نظر نمی رسد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده