قیمت آتی طلا و نقره در پایین ترین سطح هفته پیش در بازار جهانی طلا

قیمت جهاین طلا نسبت به روز اول هفته کاهش پیدا کرد
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 10, 2020 | 09:56 زمان مطالعه 3 دقیقه

قیمت های آتی طلا و نقره در اوایل معاملات روز دوشنبه در ایالات متحده پایین تر است ، که تا حدودی تحت فشار بازارهای کساد بیرونی قرار دارد که شاهد جهش در شاخص دلار آمریکا و ضعیف شدن قیمت نفت خام هستند. با این وجود ، برای شروع هفته معاملات ، خطر جدی تری در بازار وجود دارد که می تواند باعث شود “خرید پایین” معامله گران فلزات ، تقاضای نقطه امن باشد.

معاملات آتی طلا در فوریه با 5.50 دلار کاهش به 1834.40 دلار رسید و نقره کمکس با 0.538 دلار کاهش به 23.705 دلار در هر اونس رسید.

بازارهای سهام جهانی عمدتا یک شبه پایین تر بودند. شاخص های سهام ایالات متحده با شروع جلسه روز نیویورک پس از رسیدن شاخص های کلیدی به بالاترین رکورد در هفته گذشته ، به سمت باز شدن ضعیف تر حرکت می کنند.

برای شروع هفته معاملاتی ، ریسک گریزی به بازار برگشته است. گزارش شده است که ایالات متحده در پاسخ به سرکوب معترضان هنگ کنگ توسط چین ، تحریم های اقتصادی بیشتری را علیه مقامات چینی اعمال می­کند. بازارهای انگلیس و اتحادیه اروپا با یک برنامه بدون اشکال برگزیت هنوز فاصله زیادی دارند.

همچنین ، ایالات متحده و سایر مناطق جهان توسط کرونا مصیبت زده شده­اند. گزارش موارد روزانه و مرگ و میر در ایالات متحده همچنان گزارش می شود ، کالیفرنیا عملاً دوباره قرنطینه شده است.

به نظر می رسد رهبران کنگره ایالات متحده به توافق بر سر یک بسته محرک مالی برای آمریکایی ها نزدیک می شوند. این بسته چیزی در حدود 1 تریلیون دلار خواهد بود.

در همان زمان ، اقتصاد چین همچنان به قدرت خود ادامه می دهد زیرا این کشور در بهار گذشته مردم خود را تحت فشار قرار داد و آنها را قرنطینه کرد ، و ظاهرا ویروس را در آن کشور شکست داد. صادرات چین در ماه نوامبر 21.1٪ افزایش یافته است که بزرگترین رشد در 9 سال گذشته است. واردات چین در همین مدت 4.5 درصد افزایش داشت ، اما کمتر از انتظارات بازار بود.

شاخص دلار آمریکا در اوایل امروز بالاتر است و پس از رسیدن به پایین ترین سطح 2.5 ساله در هفته گذشته ، شاهد یک جهش رو به بهبود است. بازار مهم دیگر در خارج از کشور قیمت های آتی نفت خام ژانویه نایمکس را کاهش می دهد و در حدود 46.00 دلار در هر بشکه معامله می شود. بازده معاملات آتی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر با 0.94 درصد معامله می شود.

داده های اقتصادی ایالات متحده که قرار است روز دوشنبه منتشر شود شامل شاخص روند اشتغال و اعتبار مصرف کننده است.

از نظر فنی ، بازارهای کساد آتی طلای فوریه هنوز از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار هستند. در حالی که قیمت ها در نمودار باروری روزانه هنوز در یک روند نزولی سه هفته ای هستند ، افزایش قیمت های جمعه احتمالاً روند نزولی قیمت را نفی می کند. همچنین ، قیمت طلا به بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه صعود کرده است.

هدف بعدی صعودی بازارهای داغ، ایجاد یک معامله در معاملات آتی فوریه بالاتر از مقاومت ثابت در 1900.00 دلار است. هدف بعدی نزولی کوتاه مدت بازارهای کساد ، پایین آوردن قیمت های آتی به زیر پشتیبانی فنی قوی در پایین ترین سطح هفته 1767.20 دلار است.

مقاومت اول در بالاترین قیمت هفته گذشته 1.852.70 دلار و سپس در 1875.00 دلار مشاهده می شود. اولین حمایت در کمترین قیمت شبانه 1824.80 دلار و سپس در 1810.00 دلار مشاهده می شود. رتبه بندی بازار ویکوف: 4.5

بازارهای داغ و بازارهای کساد آتی نقره ای در ماه مارس در یک سطح کلی و فنی برای بازی کوتاه مدت در یک سطح هستند ، اما بازارهای داغ جنب و جوش زیادی دارند. هدف بعدی صعودی بازارهای داغ نقره بستن قیمت ها نسبت به مقاومت فنی قوی در بالاترین میزان در نوامبر 26.27 دلار در هر اونس است.

هدف بعدی نزولی برای خرس ها بسته شدن قیمت ها به زیر حمایت کامل در پایین مقدارماه سپتامبر یعنی 21.93 دلار است. مقاومت اول در بالاترین قیمت یک شبانه روز 24.365 دلار و سپس در بالاترین قیمت هفته گذشته یعنی 24.585 دلار مشاهده می شود. حمایت بعدی در پایین ترین نرخ یک شبه 23.63 دلار و سپس در 23.00 دلار مشاهده می شود. رتبه بندی بازار ویکوف: 5.0.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده