طلا و نقره علیرغم داشتن ریسک ، رشد قیمتی خوبی را تجربه می کنند

قیمت جهانی طلا و قیمت اونس طلا رو به رشد
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 18, 2020 | 08:25 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت های آتی طلا و نقره در اوایل معاملات روز سه شنبه ایالات متحده به شدت بالاتر است. به نظر می رسد در این روز بازار های پر رونق فلزات گرانبها بر روی چشم انداز نقدینگی بیشتر ایالات متحده در بازار و برخی اخبار خوش بینانه اقتصادی از چین تمرکز کرده اند که باعث تقاضای بهتر مصرف کننده طلا و همچنین احتمال تورم مشکل ساز در این مسیر می شود.

سود طلا و نقره علی رغم اشتیاق شدیدتر در بازار در اوایل این هفته حاصل می شود. معاملات آتی طلای فوریه با 20 دلار و 30 سنت افزایش، 1852 دلار و 40 سنت و نقره مارس کامکس با 0.468 دلار افزایش، هر اونس 24.52 دلار بود.

بازارهای سهام جهانی بیشتر به صورت یک شبه بالاتر بودند. با شروع جلسه روز نیویورک ، شاخص های سهام ایالات متحده به سمت باز شدن بیشتر هدایت می شوند. اوایل این هفته برای معامله گران و سرمایه گذاران خطرناک است.

اولین واکسن کرونای ایالات متحده برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه شده است ، امیدواریم که روند این بیماری همه گیر را که بدترین بیماری همه گیر تنفسی در بیش از 100 سال از زمان آنفولانزای اسپانیایی در سال 1918 است ، تغییر دهیم.

به نظر می رسد كنگره آمریكا در حال پیشرفت در مورد بسته كمك مالی آمریكا (748 میلیارد دلار) برای آمریکایی ها است. همچنین ، در این هفته گزارش ها می گویند انگلیس و اتحادیه اروپا مهلت اتمام توافق در مورد برگزیت عاری از اشکال را تمدید کردند.

در اخبار یک شبه ، بهبود اقتصادی چین در ماه نوامبر نیز ادامه یافت. تولید صنعتی چین 7.0٪ در برابر رشد 6.9٪ در ماه اکتبر و 6.8٪ پیش بینی از سال گذشته افزایش یافت. فروش خرده فروشی چین در ماه نوامبر 5.0٪ در برابر رشد 4.3٪ در ماه اکتبر و 5.5٪ پیش بینی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود.

کل مرگ و میرهای ناشی از همه گیری ویروس کرونا در ایالات متحده در این هفته از 300000 نفر گذشته است ، برخی از کارشناسان بهداشت پیش بینی می کنند 100،000 آمریکایی دیگر تا پایان ژانویه بر اثر ویروس بمیرند.

جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو ایالات متحده (FOMC) صبح روز سه شنبه آغاز می شود و بعد از ظهر روز چهارشنبه با بیانیه و کنفرانس مطبوعاتی رئیس بانک فدرال جروم پاول پایان می یابد. این بازار کلمات و نظرات مقامات فدرال رزرو را برای سرنخ هایی از جهت سیاست پولی ایالات متحده در سال 2021 تجزیه و تحلیل می کند. خیلی­ها معتقدند که بانک فدرال سیاست پولی بسیار سازگار خود را حفظ خواهد کرد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده