کاهش چند درصدی قیمت طلا نسبت به آغاز هفته

قیمت جهاین طلا نسبت به روز اول هفته کاهش پیدا کرد
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 25, 2020 | 18:53 زمان مطالعه 2 دقیقه

افزایش چند ساله گرایش­ها در بخش تولید و خدمات ، قیمت طلا را تحت فشار قرار می دهد ، زیرا قیمت ها از حمایت بحرانی پایین می آیند. معاملات آتی طلا در دسامبر آخرین قیمت نزدیک به کمترین قیمت با 1.841.40 دلار در هر اونس معامله شد که در روز 1.6 درصد افت داشت.

با افزایش گرایش­ها در بخش تولید و خدمات به بالاترین حد چند ساله ، قیمت طلا تحت فشار برای جذب حرکت صعودی جدید باقی مانده است. روز دوشنبه ، IHS Markit اعلام کرد که شاخص مدیران خرید در ایالات متحده در ماه نوامبر ناگهان  به 56.7 رسید ، در حالی که در ماه اکتبر 53.4 بود. داده ها به طور قابل توجهی بهتر از حد انتظار بودند. اقتصاددانان انتظار داشتند که نرخ 52.5 را ببینند.

در این گزارش آمده است که گرایش به بخش تولید در بالاترین سطح در 74 ماه گذشته است. در همان زمان ، شاخص PMI بخش خدمات شرکت به 57.7 رسید ، در حالی که در ماه اکتبر 56.9 بود. اقتصاددانان پیش بینی می کردند این شاخص در 55.8 قرار گیرد.

در این گزارش آمده است: گرایش به بخش غیر تولیدی در بالاترین سطح در 68 ماه گذشته است. هر شاخص ماهانه بالای 50 به یک بخش در حال گسترش اشاره دارد ، در حالی که هر چیزی در زیر آن انقباض فعالیت را نشان می دهد.

قیمت طلا پیش از داده های PMI تحت فشار بود و فشار فروش قابل توجهی را در معاملات تجربه کرده است. بازار در زیر مقاومت اولیه با 1850 دلار در هر اونس رسیده و در پایین ترین سطح معاملات انجام می شود. معاملات آتی طلای دسامبر آخرین بار در هر اونس 1834.50 دلار معامله شد که در روز 2 درصد افت داشت.

در ابتدا ، آخرین داده های اقتصادی برای طلا منفی است ، اما نگرانی فزاینده تحلیلگران مبنی بر اینکه تورم می تواند با سرعت بیشتری از حد انتظار پیش رود ، بیشتر آشکار می شود. بسیاری از تحلیلگران همچنان طلا را به عنوان یک پرچین مهم تورمی صعودی نگه می دارند.

کریس ویلیامسون ، اقتصاددان ارشد بازرگانی در IHS Markit ، گفت که افزایش گرایش­ها به یک قیمت وابسته است. او در این گزارش گفت: “اولین خبر خوب: فعالیت های تجاری در سراسر تولید و خدمات در نوامبر با شدیدترین نرخ از مارس 2015 افزایش یافت.

روند صعودی نشان دهنده افزایش بیشتر تقاضا است ، که به نوبه خود شرکت ها را ترغیب می کند کارمندان خود را با نرخی که قبلا از سالهای گذشته مشاهده نشده است ، بپذیرند. نظرسنجی در سال 2009 آغاز شد “.

“با این حال ، افزایش تقاضا و استخدام باعث افزایش قیمت ها و دستمزدها شده است. قیمت متوسط فروش کالاها و خدمات با سریعترین نرخ ثبت شده در این نظرسنجی افزایش یافت ، کمبود تجهیزات نیز بسیار گسترده تر از هر زمان گزارش شده قبلی است. “.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده