پیش بینی قیمت طلای جهانی تحت فشار در روز رییس جمهور

قیمت طلای جهانی تحت فشار در روز رییس جمهور
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 16, 2021 | 18:00 زمان مطالعه < 1 دقیقه

با اینکه بازارهای مالی آمریکا امروز به خاطر روز رئیس جمهور بسته شده اند، ولی با این حال بازار ها به صورت الکترونیکی تا ساعت 1:00 به وقت شرق (EST) باز خواهند بود. تغییری در روندها ایجاد نشده و بازار سهام بار دیگر قله های جدیدی ایجاد می کنند؛ قیمت نفت خام افزایشی قابل توجه داشته و اوراق قرضه هم کاهشی شدید را تجربه کرده اند.

طلا هنوز زیر فشار است و فاصله خود از نقره را بیشتر کرده است. پلاتین در دنیای معاملاتی خود باقی مانده و حالا با قیمت بالاتر 1300 دلار خرید و فروش می شود که خود قله ای 7 ساله است. روندها کاملا مشخص هستند: طلا در یک روند نزولی قرار گرفته، در حالیکه نقره و پلاتین به حرکت افزایشی خود ادامه داده اند.

فعلا، سطح حیاتی و پر اهمیت برای طلا، حمایت 1800 دلار است، چرا که اگر شکسته شود سطوح 1750 و 1700 دلار را پیش روی نمودار قرار خواهد داد. اگر نقره بتواند به بالای 30 دلار برسد، تازه شروع حرکت افزایشی آن خواهد بود و سطح 1400 دلار آپریل برای پلاتین هم اهمیت بسیار بالایی دارد. معامله گران باید همراه روند بمانند و به کاهش نسبت طلا به نقره که حالا به 65 رسیده، توجه کنند.

برای بازارهای طلا و اوراق قرضه، شرایط بسیار جالبتر، بزرگتر و مهم تر است. با اینکه نوابغ فدرال ریزرو همواره می گویند که تورمی در کار نیست، اوراق قرضه مخالف آن را نشان می دهند. در این هیچ شکی نیست که نرخ تورم بسیار بالاتر از روش منسوخ FED برای محاسبه آن است. اوراق قرضه نشان از تورم بالا می دهند، در حالیکه طلا چنین چیزی را نشان نمی دهد. حق با کدام یک است؟

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده