خوش بینی سرمایه گذاران طلای جهانی به واکسن کرونا

تحلیلگران و سرمایه گذاران طلا نسبت به واکسن کرونا امید دارند
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 3, 2020 | 15:57 زمان مطالعه 2 دقیقه

خوشبینی سرمایه گذاران طلا در مورد این که واکسن کرونا ، اقتصاد جهان را سریع تر از آنچه انتظار می رفت احیا می کند، حالا تجدید شده و بر قیمت طلا تاثیر گذارده است. با توکه به آخرین نتایج نظر سنجی هفتگی کیتکونیوز، احتمال کاهش قیمت در اینده نزدیک محتمل است.

این نظر سنجی نشان می دهد که اکثر تحلیلگران وال استریت طلا را در هفته پیش رو نزولی پیش بینی کرده و خوشبینی سرمایه گذاران کالا زیر پس از این که تا هفته پیش به کمترین میزان خود رسید، زیر 50% باقی بماند.

احتمال سقوط در بازار طلا از آنجا قوت گرفت که طلا از حمایت حیاتی خود عبور کرد. در آغاز هفته، قیمت های طلا به پایین ترین حد چهار ماهه خود یعنی 1850$ بابت هر اونس رسیدند. در پایان هفته، طلا ریزشی بود و به حدود حمایتی 1800$ رسید. تحلیلگران می گویند که خط حمایت حیاتی بعد 1750$ است.

بر اساس نظر گرت سولوی، استراتژیست ارشد InTheMoneyStocks.com: باز شدن امکان معامله موجب فشار بیشتر به طلا می شود، چنانکه مردم دیگر تمایلی به سرمایه امن ندارند. اگر طلا به 1750$ برسد، احتمالا کف خود را تشکیل داده و مسیر رو به بالا را به خود خواهد دید.”

این هفته 15 تحلیلگر در نظر سنجی شرکت کردند. شش نفر آن ها یا 40 درصدشان، طلا را برای هفته آینده صعودی در نظر گرفتند در حالی که 8 نفر از آن هها معادل 53% آن را ریزشی پیش بینی نموده و یک نفر معادل 7%  نسبت به آن خنثی بود.

در همین حال، مجموع 1270 نقر در هفته گذشته در نظر سنجی آنلاین شرکت کردند. در میان این ها، 585 نفر (48%) طلا را برای هفته آینده صعودی پیش بینی کردند. 424 نفر معادل 33% طلا را ریزشی پیش بینی کرده و 261 نفر یا 21 % از آنا نسبت به قیمت طلا خنثی بودند.

برای بسیاری از تحلیلگران ، بزرگترین مانع پیشرفت قیمت طلا واکسن های احتمالی هستند.

مارک شاندلر، استراتژیست ارشد Bannockburn global Forex  می گوید: وجود واکسن و نرخ بهره دقیق موجب افت طلا شده، که بر اثر فروش سرمایه های بلند مدت و ETF طلا می باشد. معامله گران لحظه ای حالا وارد میدان شده و معاملات کوتاه انجام می دهند. “

هرچند، احتمال بیشتر با ریزش طلا است، بعضی تحلیلگران این ریزش را فرصتی برای خرید می بینند.

اول هانسن، مدیر استراتژی کالا بانک ساکسو، گفت که نظرش نسبت به طلا در کوتاه مدت ریزشی می باشد. وی افزود که افت روز جمعه با حجم کمی رخ داده که بخاطر جشن شکرگذاری توسط معامله کننده ها بوده است.

هانسن اضافه کرد : ” هیچ دلیل فاندمنتالی برای این مقدار افت طلا وجود ندارد، در حالی که دلار امریکا و اوراق قرضه نیز سقوط کرده که دو پشتیبان قوی بازار طلا بوده اند. “

او گفت:” ما تغییر قابل توجهی در میل سرمایه گذاران بخاطر امید ان ها دیده ایم، نه بخاطر واقعیت، تنها امید.”

هانسن اظهار داشت که این سقوط قیمت فرصتی برای خرید خواهد بود.

او گفت:” جانت یلن در خزانه داری و پاول جروم در فدرال رزرو تلاش خواهند کرد که از هزینه های سنگین روی هرچیزی شامل کمک به ورشکته ها و بخشش وام دانشجویی، حمایت کنند. این هزینه ها مستوجب افزایش قیمت طلا خواهد شد.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده