زیان 1.9 میلیارد دلاری کمپانی Glencore بزرگترین کمپانی منابع طبیعی جهان

زیان 1.9 میلیارد دلاری کمپانی Glencore بزرگترین کمپانی منابع طبیعی جهان
اخبار اقتصادی sarayetala فوریه 17, 2021 | 18:58 زمان مطالعه 2 دقیقه

Glencore بزرگترین کمپانی منابع طبیعی متنوع و تجارت کالای جهان، امروز گزارش کرد که ضرر خالص سالانه مرتبط با سهام داران رشدی 371 درصدی داشته و از 400 میلیون دلار سال 2019، در سال 2020 به 1900 میلیون دلار رسیده است.

این ضرر بیشتر به خاطر کاهش ارزش سبد سهام معدن مس موپانی در زامبیا و ذغال سنگ کلمبیا و نفت آفریقا ایجاد شده است.

این کمپانی اعلام کرده که به خاطر عدم اطمینان ناشی از اپیدمی ویروس کرونا و پشتیبانی از جایگاه کلی اقتصادی این گروه در سال 2020، هیئت مدیره تصمیم گرفته که در سال 2020، سود سهامی پرداخت نکند.

به خاطر قوانین ملی و محلی در سال قبل، برخی از دارایی های صنعتی Glencore نیاز به تعلیق موقت عملیات ها داشتند. این اثرات بیشتر در کشورهای پرو، آفریقای جنوبی و کلمبیا قابل توجه بود، در حالیکه استرالیا و کانادا تقریبا بدون اثر بودند.

معدل درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک Glencore حدود 11.6 میلیارد دلار بود که به خاطر اینکه بازاریابی قوی تر و فلزهای صنعتی، کاهش قیمت ذغال سنگ را جبران کرده، نسبت به سال قبل بدون تغییر باقی مانده است. درآمد خالص موارد کم اهمیت 2.5 میلیارد دلار است که همسان با سال 2019 می باشد.

در موارد با اهمیت هم اغلب کاهش ارزش غیر نقدی بالغ بر 5.9 میلیارد دلار (در سال 2019، 2.4 میلیارد دلار بود) بود که عمدتا به خاطر موپانی، ذغال سنگ کلمبیا و نفت آفریقا بود. ضرر قانونی ایجاد شده هم 1.9 میلیارد دلار بود.

Glencore یکی از بزرگترین کمپانی های حوزه منابع طبیعی و یک تولید کننده و تاجر عظیم بیش از 60 کالا است. حوزه فعالیت این گروه  شامل حدود 150 معدن و مناطق استخراج و ذوب فلزات و مجموعه پالایش نفت خام می شو. کمپانی های Glencore حدود 145000 نفر را استخدام کرده اند که این تعداد شامل پیمانکاران هم می شود.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده