اگر می خواهید مسیر بازار طلا را بدانید ، بیت کوین را دنبال کنید

همراهی قیمت بیت کوین و قیمت طلا
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 7, 2020 | 15:25 زمان مطالعه 2 دقیقه

برخی از تحلیلگران اقتصادی می گویند با نگاه کردن به بازار بیت کوین می توانند مسیر حرکت بازار طلا را پیش بینی کرد.

به گفته آن ها، مناقشه سرمایه گذاری بین بیت کوین یا طلا به سرعت در حال از بین رفتن است زیرا هر دو دارایی اکنون به انگیزه ی مشابهی واکنش نشان می دهند: روند کاهش ارزش پول جهانی و افزایش تورم.

بیت کوین از اواسط ماه اکتبر با افزایش پنج هفته ای متوالی، رشد بیشتری کرده است و در حال حاضر با قیمت 15432 دلار معامله می شود که بالاترین سطح قیمت بیت کوین در دو سال گذشته  است.

تحلیلگران می گویند ارزهای رمزپایه نیز مانند طلا از انگیزه های گسترده مالی و پولی که به بازارهای مالی منتقل شده است

بهره مند می شوند تا در مقابل فشارهای ناشی از اقتصاد جهانی ویران شده توسط بیماری همه گیر کرونا بایستند.

جان لا فورج، رئیس استراتژی دارایی های واقعی ولز فارگو گفت: من بیت کوین را طلای جدید نمی نامم زیرا شما نمی توانید دارایی مانند طلا که برای هزاران سال سابقه حفظ ارزش سرمایه دارد را با چیزی جایگزین کنید.

با این حال، بیت کوین یک گرگ هارمون، بنیانگذار Dragonfly Capital نیز بیت کوین و طلا را به عنوان کالای  حفظ سرمایه  می بیند. وی پیش بینی می کند بازار ارز دیجیتال رمزنگاری شده، از بازار فلزات گرانبها فراتر می رود.

طلا به دلیل سابقه تاریخی اش بسیار جا افتاده تر از ارز دیجیتال است و بازار بسیار بزرگ تری دارد، بنابراین زمان کافی لازم است تا بازار ارز دیجیتال فرصت یک حرکت بزرگ را به دست آورد. با این حال بیت کوین بسیار چابک تر است. طلا مانند یک نفتکش بزرگ در اقیانوس و بیتکوین یک قایق گارد ساحلی است.

در مورد چگونگی بالا رفتن ارزش بیت کوین، الکس مشینسکی، مدیر عامل شبکه سلسیوس، در مصاحبه ای با کیتکو نیوز گفت: سال آینده قیمت ها را در بالاترین حد خود می بیند. بسیاری از تحلیل گران بازار کالا انتظار دارند تا سال آینده قیمت طلا به بالاترین رکورد جدید خود برسد.

با نگاهی به نمودار فنی بیت کوین، جیم ویکوف، تحلیلگر ارشد فنی درKitco.com   گفت: ارز رمزپایه مجالی برای بالاتر رفتن  به دست آورده است. وی گفت: بازارهای رو به رشد از نظر فنی، کنترل بالایی دارند زیرا قیمت ها در نمودارهای روزانه شان  روند افزایشی دارند.

هنوزهیچ سرنخ نموداری وجود ندارد که نشان دهد سطح نهایی رشد این بازارها فرا رسیده است بنابراین همچنان می توان ادامه روند صعودی این بازارها را انتظار داشت.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده