پرواز قیمت طلا ، نقره وپلاتین

قیمت دلار از آوریل 2018 به پایین ترین سطح رسیده است.
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 18, 2020 | 08:48 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت طلا (0.83٪) و نقره (1.60٪) در اتحادیه اروپا بالاتر می روند ، زیرا گرایش احساسی سرمایه­گذاران در منطقه آسیا و اقیانوسیه کم است. معاملات Nikkei 225 با 0.17 درصد کاهش ، ASX با افت 0.43 درصدی و Shanghai Composite  با افت 0.06% – معامله شد.

در شب پیش گزارش شد که واردات طلا از 17 ، 135 کیلوگرم در سپتامبر به 7126 کیلوگرم در ماه اکتبر کاهش یافته است. اگرچه این یک سقوط چشمگیر است ، اما می توان تصور کرد که واردات سه ماهه اول سال 2021 برای Chinese Lunar New Year بهبود یابد.

لندن در انگلستان در حال انتقال به بالاترین سطح (سطح 3) محدودیت­ها در انگلیس است. این می تواند به این دلیل باشد که تعداد موارد ابتلا و بستری شدن در بیمارستان­ها در حال افزایش است اما برخی معتقدند که این وقوع پیش از موعد محدودیت­های 5 روزه در بدلیل تعطیلات کریسمس است. اگر افراد مجبور شوند با افراد کمتری ملاقات کنند ، این می تواند به کاهش تعداد مبتلایان کمک کند.

به گفته برخی از مقامات اتحادیه اروپا ، مذاکران برگزیت همچنان ادامه دارد. انگلیس این ادعاها را رد کرد اما این واقعیت که آنها هنوز در حال مذاکره هستند فعلاً مثبت است. شرایط بازی برابر و حقوق ماهیگیری همچنان به عنوان دو نکته اصل مهم در این مذاکرات باقی مانده است.

در ایالات متحده شب گذشته رسمیت یافت که جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد زیرا کالج انتخاباتی به نفع بایدن رای داد. اگرچه در بیشتر موارد این یک فرمالیته اداری است ، اما به نظر می رسد در رسانه های ایالات متحده قابل توجه است.

به نظر می رسد بهبود اقتصادی چین در حال افزایش است. تولید صنعتی در ماه نوامبر با 7٪ بهبود همراه بود و فروش خرده فروشی نیز نسبت به مقدار قبلی 4.3 درصدی ، با 5 درصد افزایش بهبود یافت.

با توجه به انتظارات جلسه امروز ، می توان به اطلاعات مربوط به درآمد انگلستان ، CPI از ایتالیا و فرانسه ، گزارش ماهانه IEA ، فروش تولید کانادا ، تولید صنعتی ایالات متحده و نظرات ECB’s Lane اشاره کرد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده