شاخص بورس اروپا به امید واکسن کرونا افزایش یافت

شاخص سهام اروپا به امید واکسن کرونا افزایش یافت
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 17, 2020 | 19:53 زمان مطالعه 2 دقیقه

سهام اروپا در روز دوشنبه افزایش یافت ، و نزدیک به بالاترین سطح نه ماهه بود ، زیرا داده های قوی چین و امید به واکسن COVID-19 شرط بندی برای بهبود سریع اقتصادی را از سر گرفت ، در حالی که وام دهنده اسپانیایی BBVA در معامله فروش تجاری خود در ایالات متحده تسویه حساب کرد.

STOXX 600. STOXX پانوروپایی با GMT 1030، 0.7٪ افزایش یافت و بانک ها .SX7P و سهام جهانگردی .SXTP بیشترین سود را داشتند.

BBVA BBVA.MC پس از آنکه گروه خدمات مالی PNC.N اعلام کرد که تجارت ایالات متحده خود را به قیمت 11.6 میلیارد دلار به صورت نقدی خریداری خواهد کرد ، 16.45٪ به بالاترین سطح در هشت ماه گذشته رسید.

تولید کارخانه چین در ماه اکتبر سریعتر از حد انتظار افزایش یافت و خرده فروشی افزایش یافت ، زیرا دومین اقتصاد بزرگ جهان از رکود COVID-19 خود شتاب گرفت.

راس مولد ، مدیر سرمایه گذاری در AJ Bell در یادداشت خود گفت: “بدون شک سودهای ثابت و ثابت همان چیزی است که سرمایه گذاران پس از یک دوره بسیار ناپایدار به آن نیاز دارند ، زیرا کاتالیزور آخرین حرکت سهام عدالت مثبت تر از واکسن است.”

معیار STOXX 600 تقریباً 40٪ از کمترین میزان خود در ماه مارس به دست آورده است ، اما همتایان خود در ایالات متحده امسال عملکرد کمتری داشته است زیرا افزایش اخیر در موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر اروپا ، خوش بینی در مورد واکسن جدید را تحت الشعاع قرار داده است.

اگرچه سهام بانک های اروپا هفته گذشته عملکرد بهتری نسبت به سایر بخشهای عمده داشته است ، عملکرد آنها در رتبه دوم بدترین وضعیت در سال جاری است زیرا وام دهندگان در میان همه گیر COVID-19 با نرخ بهره پایین برخورد می کنند

با این حال ، لوئیس دو گویندوس ، معاون رئیس بانک مرکزی اروپا روز دوشنبه از بانک های منطقه یورو خواست تا با استفاده از بافر سرمایه خود ، ضررها را بدون جذب اعتبار برای اقتصاد واقعی جذب کنند ، که به گفته وی ، برای بازگشت از رکود ناشی از همه گیر شدن کرونا ، زمان لازم است.

به طور کلی ، نتایج سه ماهه برای شرکت های STOXX 600 بهتر از حد انتظار بوده است ، با توجه به داده های ، 68 درصد از کسانی که نتایج را گزارش داده اند تا کنون برآوردهای سود را بر اساس داده­های Refinitiv شکست داده اند.

در اخبار شرکت ، Vodafone Group VOD.L ، دومین اپراتور بزرگ تلفن همراه جهان ، پس از اعلام اطمینان نسبت به عملکرد سالانه خود در نیمه اول “مقاوم” ، علی رغم پنهان ماندن حرکت اساسی توسط تأثیر COVID-19، گفت 3.1 درصد سود کسب کرده است.

Deutsche Bank DBKGn.DE پس از شروع به کار مدیر ارشد اجرایی کریستین اسوینگ ، 0.5 درصد افزایش  سود داشته است که وام دهنده آلمانی بیش از آنکه به ادغام فکر کند ، بر تغییر ساختار بانک تمرکز خواهد کرد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده