کاهش تولید در ایالت متحده آمریکا و تاثیر بر روی بازار جهانی طلا

جو بایدن قیمت طلا را به 1800 دلار رساند
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 22, 2020 | 19:56 زمان مطالعه 2 دقیقه

بخش تولید ایالات متحده همچنان همراه با فدرال رزرو فیلادلفیا که در بررسی تولید منطقه ای خود گرایش احساسی سرمایه­ گذاری ضعیف تری نشان می دهد، میزان حرکت لحظه­ ای خود را از دست داده است.

بانک مرکزی منطقه گفت که چشم انداز تجارت تولیدی آن در دسامبر به 11.1 رسید ،که در مقایسه با نوامبر که 20.1 بود افت داشته است. داده ها به طور قابل توجهی انتظارات را از دست دادند زیرا پیش بینی های اجماع خواستار مقدار حدود 22 بود.

در این گزارش آمده است: “فعالیت تولیدی در منطقه به رشد خود ادامه می دهد ، اما رشد آن از گسترش کمتری برخوردار است.” “شاخص انتشار برای فعالیت فعلی در دسامبر 15 واحد کاهش یافت و به 11.1 رسید ، کمترین میزان مثبت آن پس از سقوط به پایین ترین حد در آوریل و مه است.”

بازار طلا در حالیکه سرمایه گذاران در جلسه سیاست پولی فدرال رزرو متمرکز بودند ، در واکنش به داده های اقتصادی ناامیدکننده ، کمی واکنش نشان می دهد. بانک مرکزی اعلام کرد که سیاستهای پولی بسیار سازگار خود را برای آینده قابل پیش بینی حفظ خواهد کرد. معاملات آتی طلای فوریه آخرین بار در هر اونس 1892.5 دلار معامله شد که در روز 1.8 درصد رشد داشت.

مولفه­ های این بررسی ضعف گسترده ای را نشان دادند. در این گزارش آمده است كه سفارشات جدید با كاهش نسبت به 37.9 در اكتبر ، به شدت به 2.3 كاهش یافت.

در همین حال ، شاخص محموله ها به 14.4 کاهش یافت که نسبت به سطح قبلی 24.9 پایین­تر بود.

تولیدات در منطقه نیز شاهد تحرک ضعیف تری در بازار کار بود. تعداد شاخص کارکنان به 8.5 کاهش یافت ، که در مقایسه با خوانش قبلی که 27.2 بود، پایین­تر بود.

این گزارش با منفی بودن قیمت طلا ، فشارهای تورم را کاهش داد. شاخص قیمت پرداخت شده نسبت به ماه اکتبر به 27.1 کاهش یافت.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده