کمپانی Credit Suisse : طلا در نقطه حساسی و می تواند به قیمت 2000 دلار برسد

پیش بینی قیمت طلا / طلا در مسیر 1820 دلار
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 24, 2021 | 16:11 زمان مطالعه 1 دقیقه

به گفته برخی از تحلیلگران، حال که نرخ بازده اوراق قرضه در نزدیکی قله سالانه خود معامله می شود، بازار تمرکز خود را روی بروزرسانی شش ماهه سیاست پولی رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو، جرومی پاول، در برابر کنگره آمریکا معطوف کرده است.

فرهاد طاریق تحلیلگر فلزات گرانبها در شرکت Credit Suisse گفت که طلا نسبت به پیشبینی پاول درباره اقتصاد و نرخ بهره حساس خواهد بود. او همچنین اضافه کرد که افزایش نرخ بازده اوراق قرضه نشان دهنده آن است که احتمالا بازار تا اواسط سال 2023، در یک روند افزایش نرخ وارد خواهد شد.

البته او همچنین متذکر شد که اگر پاول راجع برنامه ای برای کنترل نرخ بازده و جلوگیری از افزایش آن صحبت کند، می تواند منجر به حرکت افزایشی بیشتر طلا شود. او در این باره گفت:

” به طور کلی، نرخ بازده واقعی و موضع فدرال رزرو هنوز حامی قیمت طلا هستند، ولی عامل اصلی که باید به آن توجه شود، امکان ادامه روند افزایش نرخ بازده و صد البته، این نکته است که فدرال رزرو موضع حامی نرخ بهره پایین خود را تغییر می دهد یا خیر. به نظر ما احتمال آن اندک است، چرا که تفاسیر اخیر نشان دهنده آن است که ایجاد کار نسبت به پیشگیری از تورم، اولویت بالاتری دارد.”

طاریق اضافه کرد که انتظار دارد بازار طلا در سال 2021، روند صعود خود را ادامه دهد و پیش بینی کرد ، قیمت طلا به حوالی 2200 دلار بر اونس هم برسد.

این نظرات در حالی منتشر شده که قیمت طلا بعد از جهش از روی دره هفت ماهه خود در هفته گذشته، جهش را شروع کرده و امروز هم بالای سطح 1800 دلار باقی مانده است. آخرین معامله آتی آپریل این فلز گرانبها نیز در سطح 1806.70 دلار بر اونس انجام شد که تغییر زیادی را نشان نمی دهد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده