اصلاح قیمت معامله آتی طلا ، حرکت به کانال 1800 دلار

اصلاح قیمت معامله آتی طلا ، حرکت به کانال 1800 دلار
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 23, 2021 | 16:46 زمان مطالعه < 1 دقیقه

هفته گذشته گفته شد که اصلاح قیمت در نزدیکی 1767.2 دلار/اونس سطح حمایت پر اهمیتی است که باید زیر نظر گرفته شود. از آن زمان تاکنون، قیمت این فلز زرد رنگ جهش کرده و باز هم حرکت صعودی را ادامه داده ولی فشار هنوز پابرجا ست.

با این وجود، احتمال دارد که بازار هنوز به این محدوده توجه کند، چرا که حجم معاملات در هنگام اصلاح در بهترین حالت، چندان خوب نبود! در روزهای اخیر، افزایش حجم معاملات در حرکات نزولی بسیار بیشتر و قابل توجه بوده است. بدیهی است که این وضعیت می تواند به سرعت تغییر کند و اگر قیمت به محدوده مقاومتی پر اهمیت 1814 دلار نزدیک شود، باید با دقت بیشتری حجم معاملات را زیر نظر بگیریم.

در حرکت صعودی، محدوده مقاومتی پیش روی نمودار محدوده ذکر شده 1814 و بعد از آن 1858 دلار بر اونس است. سطح دوم در اوایل امسال یک حمایت پر اهمیت بود که حالا به مقاومتی مهم تبدیل شده ولی در ماه های آگوست تا سپتامبر 2020 هم به عنوان سطح حمایتی مهم عمل کرده بود.

وضعیت کلی این فلز فعلا نزولی است، چرا که نمودار به ثبت قله ها و دره های پله ای ادامه داده ولی شکست سطح 1857 دلار، سطحی است که می تواند این روند را تغییر دهد. در حرکت نزولی، اگر سطح حمایت ذکر شده شکسته شود، 1676 دلار می تواند به عنوان سطح حمایت بعدی عمل کند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده