واکسن کرونا ، خبری خوب برای رشد آتی قیمت جهانی طلا

پیش بینی قیمت نقره تا سال 2021
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 12, 2020 | 19:29 زمان مطالعه 2 دقیقه

به عقیده TD Securitiesپس از این که تمام جنجال ها از بازار دور شود، واکسن خبر خوبی برای طلا خواهد بود.

استراتژیست های TD securities روز چهارشنبه نوشتند :” واکسن باید نهایتا به نفع طلا خواهد بود، چنان که فدرال رزرو نرخ بهره را پایین کشیده و تورم در نتیجه آن ممکن است بالاتر برود.”

اولین پاسخ به خبر خوب واکسن، جهش در سهام ها و اوراق قرضه بود، در حالی که فلزات گرانبها سقوط داشتند. دلیل  آن این بود که بازارها در حال تعیین قیمت در زمان انتهای پاندمی هستند، حتی با وجود اینکه مسائل جدی پیرامون واکسن احتمالی مطرح است.

استراتژیست های این نهاد نوشتند: “اخبار مثبت درباره واکسن بازده ده ساله اوراق قرضه را به بالاترین حد خود از زمان شروع پاندمی رساند. هرچند افزایش آن با تقویت سهام های دیگر  و حفظ شرایط انبساطی مالی همراه بود که سوالاتی را با خود مطرح می کند، من جمله این که چرا فدرال رزرو باید دخالت کند.”

تمرکز بر سازندگان واکسن و فدرال رزرو ادامه دارد. در این میان، نرخ تورم مد نظر بانک مرکز در بلند مدت به نفع طلا خواهد بود.

آن ها گفتند: ” سیاست گذاران به طور فعال در حال افزایش تورم هستند، که باید سیاست تسهیلی خود را برای آینده ای قابل پیش بینی حفظ کنند.  خزانه داری با اعمال فشار و افزایش نرخ های واقعی و فدرال رزرو با تاثیر بر قیمت گذاری ها تا آخر 2023 و اواسط 2024 همگی دلایلی هستند که فدرال رزرو ممکن است برای حمایت و پیش گیری از شرایط سخت اقتصادی پا به میدان بگذارد.”

این شرکت انتظار دارد که فدرال رزرو نرخ اوراق قرضه بلند مدت را افزایش دهد که در ده سال به 1% می رسد.

استراتژیست های این نهاد افزودند:” ما ادعا می کنیم که واکسن نهایتا به نفع طلاست، چنان که فدرال رزرو نرخ بهره را پایین کشیده و تورم در نتیجه آن افزایش می یابد. با این که این وضع بیان گر افزایش در قیمت طلا خواهد بود، یک فاکتور عملگرا همچون فدرال رزرو راه را برای صعود و رشد کوتاه مدت گشوده است، همانطور که ما وقتی وارد ماه دسامبر می شویم، گویی وارد یک خلأ نامعلوم شده ایم.”

هفته گذشته، جروم پاول، عضو هیئت مدیره فدرال رزرو درباره ریسک ضرر در اقتصاد هشدار داد که اگر کرونا ویروس کنترل نشود و اگر بسته حمایتی پولی و مالی ارائه نشود، خطرات زیادی به همراه دارد.

استراتژیست های TD بیان داشتند: ” دولتی که اتحاد ندارد کار تسهیل مالی را با مشکل مواجه می سازد. همچنین هدف گذاری منعطف تورمی فدرال رزرو در مواجهه با تورمی که هدف آن زیر 2% است واکنش مناسبی در پی نخواهد داشت.”

بازارها در حال حاضر در حال تعیین اولین قیمت های انتهای 2023 هستند. جلسه فدرال رزرو در ماه دسامبر در این مورد تعیین کننده خواهد بود.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده