پیش بینی قیمت 3000 دلاری طلا با سه واکسن موثر کرونا

واکسن موثر کرونا قیمت جهانی طلا را به 3000 دلار می رساند
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 28, 2020 | 18:22 زمان مطالعه 3 دقیقه

پیش بینی صعود قیمت طلا با واکسن موثر کرونا : به گفته تحلیل گران بانک آمریکن سکیوریتی ، احتمال وجود سه واکسن بسیار موثر در سال 2021 چشم انداز بازار طلا را تغییر داده است.

در ارائه چشم انداز BoA 2021 ، فرانسیسکو بلانچ ، رئیس تحقیقات جهانی کالاها و مشتقات و مایکل ویدمر ، استراتژیست فلزات در بانک ، از تغییر قابل توجهی در پیش بینی طلای خود برای سال 2021 خبر دادند. این بانک دیگر انتظار ندارد قیمت ها به 3000 دلار در هر اونس برسد.

بلانچ گفت: “ما اکنون در مورد طلا بی طرف هستیم.” “ما خطر افزایش نرخ بهره بلند مدت را می بینیم.”

این بانک در پیش بینی های به روز شده خود ، قیمت طلا را به طور متوسط در سال حدود 2063 دلار در هر اونس می بیند.

تحلیلگران این بانک در سال 2021 گفتند: “همزمان با افتتاح اقتصاد جهانی ، طلا با چالش های بیشتری روبرو می شود و رسیدن به 3000 دلار در هر اونس را مشکل می کند. با این اوصاف ،تحلیلگران بانک در گزارش چشم انداز 2021 خود گفتند:” محرک مالی و پولی در حال انجام باید فلز زرد را دوباره به بالای 2000 دلار در هر اونس برساند.”

این اظهارات در حالی است که قیمت طلا همچنان برای جذب برخی از جنبش های خرید تلاش می کند زیرا بازار سطح حمایت مهم دیگری را آزمایش می کند. معاملات آتی طلای دسامبر آخرین قیمت هر اونس 1،801 دلار معامله شد که در روز 2 درصد افت داشت.

بانک آمریكا در ماه آوریل خبرساز شد زیرا آنها انتظار داشتند كه به دلیل حركت قوی و اقدامات قابل توجه سیاست های پولی از سوی بانك های مرکزی ، قیمت طلا به طور چشمگیری افزایش یابد.

در ارائه روز سه شنبه ، BoA پیش بینی می کند کالاهای انرژی ، که در سال 2020 به میزان قابل توجهی رنج برده اند ، در سال آینده با بهبود اقتصاد از ویرانی ناشی از همه گیری کرونا ، عملکرد بهتری داشته باشند. در عین حال ، نظرتحلیلگران مورد فلزات صنعتی ، به ویژه مس و نیکل نیز رشد صعودی است.

از آنجا که قیمت انرژی(سوخت) در سال آینده از سایر کالاها بهتر است ، تحلیلگران انتظار دارند نفت برنت خام تا تابستان به 60 دلار در هر بشکه برسد.

واکسن کرونا و بازار جهانی طلا

بلاچ گفت: “ما جهانی را در دوره نقاهت دوره ای می بینیم و این بدان معنی است که می توانیم نرخ بهره بالاتری را ببینیم.” “ما کاملاً طلا را نزولی نمی­بینیم. برنامه های محرک مالی سرمایه گذاران را در بازار حفظ خواهد کرد ، اما در نهایت ، چرخش بزرگی در حال انجام است و در تجمع کالاهای دوره ای ، احتمال ارزانتر شدن فلزات گرانبها وجود دارد. “

ویدمر خاطرنشان کرد که افزایش تورم را می توان با نرخ بهره اسمی بالاتر برآورده کرد. وی گفت این سوال وجود دارد که آیا تورم سریعتر از نرخ بهره اسمی افزایش می یابد تا نرخ بهره واقعی پایین تر باشد.

بلاچ گفت که تغییر بزرگ در چشم انداز طلای آنها به دلیل اخبار اخیر واکسن است. وی توضیح داد كه بازارها انتظار دارند كه واكسن ها حدود 60٪ مثر باشند ، كه به معنای بهبودی كندتر است.

وی افزود که اثربخشی 90 درصدی هر سه واکسن احتمالی می تواند به این معنی باشد که زندگی در سال 2021 سریعتر به حالت عادی برمی گردد.

وی گفت: “من فکر می کنم که بازارها چطور شروع به قیمت گذاری می کنند و چرا در چنین مدت کوتاهی چنین چرخش بزرگی داشته ایم.”

این بانک چشم انداز خود را برای نقره کاهش داده است ، اما آنها می بینند که فلز با عملکرد تقاضای صنعتی خود در بهبود اقتصاد جهانی ، عملکرد بهتری نسبت به طلا دارد.

ویدمر افزود که چشم انداز نقره همچنان روشن است زیرا تمرکز جدید روی انرژی سبز می تواند تقاضا برای صفحات خورشیدی را افزایش دهد.

تحلیلگران در گزارش خود گفتند: “نقره بازی مورد نظر ما در افزایش سرمایه گذاری در صفحات خورشیدی است.”

 بانک آمریكا پیش بینی می كند كه قیمت هر اونس نقره در سال آینده میلادی حدود 29.13 دلار باشد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده