دولت چین واردات ذغال سنگ از استرالیا را متوقف کرد

چین واردات ذغال سنگ از استرالیا را متوقف کرد
اخبار اقتصادی sarayetala دسامبر 5, 2020 | 18:11 زمان مطالعه 2 دقیقه

مقدار زیادی از واردات زغال سنگ از بنادر چین متوقف می شود که گفته شده است حدود 700 میلیون دلار ارزش دارد. نخست وزیر اسکات موریسون فاش کرد که تیم های وی به دنبال دلیل آن هستند اما این اولین بار نیست که در هفته های اخیر تنش بین دو کشور بالا گرفته است.

به نظر می رسد این کار از زمانی آغاز شده است که دولت استرالیا به ساکنان هنگ کنگ پناهندگی داد. این در حالی بود که دولت چین اقداماتی را برای کنترل بیشتر کشور انجام داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، ژائو لیجیان ، اظهار داشت که مواردی وجود داشته است که زغال سنگ وارداتی از استانداردهای حفاظت از محیط زیست کشور برخوردار نیست.

ژائو گفت ، “مطابق با قوانین و مقررات مربوطه ، مقامات گمرک برای محافظت بهتر از حقوق و منافع قانونی شرکت های چینی و اطمینان از ایمنی محیط زیست ، بازرسی های کیفیت وایمنی زیست محیطی زغال سنگ وارداتی را تقویت کرده اند.”

هنگام صحبت در مورد مسائل ، موریسون گفته است “این مسائل به قلب افرادی که ما استرالیایی هستیم ، می رود و بنابراین ما به حاکمیت دیگران احترام می گذاریم ، و ما انتظار داریم که در عوض به کشور ما نیز به عنوان یک کشور مستقل احترام گذاشته شود ، که این قوانین ما را در مورد چگونگی اداره استرالیا ، در اینجا در استرالیا ، مطابق با منافع ما تنظیم می کند ، نه به اراده یا تحت فشار هر کشور دیگر. “سپس وی افزود:” البته ما خواهان یک همزیستی خوشحال و رابطه مثبت با چین هستیم. آنها بزرگترین شریک تجاری ما هستند. “

به عنوان یک راهنما ، استرالیا از ژانویه تا سپتامبر سال جاری میلادی تقریباً 75 میلیون تن از انواع زغال سنگ را به چین صادر کرده است که طبق ارقام جمع آوری شده توسط آرگوس، 14 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده