قیمت طلای جهانی در هفته آخر سال 2020 به 1925 دلار می رسد ؟

قیمت طلای جهانی در هفته آخر سال به 1925 دلار می رسد ؟
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 13, 2020 | 19:28 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت جهانی طلا در مسیر مقاومت قوی در قیمت 1850$ است. آیا می تواند هفته آینده به 1925$ برسد؟ تحلیلگران نمی توانند تعیین کنند، اما همه چیز به بسته مالی امریکا بستگی دارد که هنوز روی هواست.

طلا در این هفته بدون تغییر باقی ماند اما مسئله مهم این است که این فلز حمایت بلند مدت سابق خود در 1850$ را به یکباره رد نکرد.

خرید فصلی طلا هفته بعد آغاز می شود. به گفته سین لاسک مدیر Walsh Trading  در گفتگو به کیتکونیوز، بر اساس الگوی تاریخی، یک از بهترین زمان ها برای خرید طلا اواسط دسامبر تا روز ولنتاین است.

لاسک بیان داشت:” خرید فصلی زود تر از موقع شروع شده است. کاهش قیمت اخیر که دیده شد به خاطر معامله گرانی است که پول خود را به طور مدت مدیریت می کنند. آن ها بعضی از موجود طلای خود را می فروشند. اما به هیچ کدام از سطوح قیمتی طلا آسیبی وارد نشد. قیمت 1880 تا 1900 دلار همچنان سطح مقاومت کلیدی برای طلا است.”

لاسک افزود:” با آن که تصویر کلی تغییری نکرد، تا زمانی که واکسن کرونا به طور گسترده توزیع نشود، طلا همچنان همینقدر بالا می ماند، به خصوص با وجود وضعیت چاپ پول بالا. هر چه بیشتر پول چاپ شود، ارزش آن کم می شود. به این دلیل است که طلا، نقره و رمز ارز ها رشد کرده اند. “

رکورد کشته های کروناویروس، بسته حمایتی، برگزیت، فدرال رزرو

این ها پنج محرک اصلی برای هفته بعد هستند که می توانند بر بازار طلا تاثیر بگذارند، رکورد کشته های کرونا در امریکا، بسته حمایت مالی، بحران برگزیت، جلسه سیاست گذاری پولی فدرال رزرو و داده های کلی.

بسته حمایتی به گفته مدیر معاملات جهانی فلزات کیتکو، پتر هاگ،  همچنان “روی هواست”

مباحثه میان دموکرات ها و جهوری خواهان درباره مسئولیت کسب و کارها و کمک ایالات همچنان ادامه دارد.

هاگ گفت: ” من کمی درباره این که قیمت 1850$ شکسته شود ناامیدم، و به سمت هدف من که 1925$ بود حرکت نکرد. اما این وضعیت پیش از ارائه بسته حمایتی در این هفته است. و حالا به نظر دارد وارد مشکلات می شود. آن ها تا جمعه بعد پیش از کریسمس برای تصمیم گیری وقت دارند.

هاگ همچنان شانس رسیدن به قیمت 1925$ بابت هر اونس را در هفته بعد محتمل می داند، اگر طلا بتواند به سطح بالاتر از 1850$ برسد. برعکس، او قیمتی پایین تر از 1800$ بابت هر اونس را پیش بینی نمی کند.

فشار بر ایجاد بسته حمایتی 900 میلیارد دلار به دلیل وجود کشته های زیاد کرونا در امریکا ادامه دارد که همچنان بر اساس آمار روزانه در حال رکورد زنی است. روز پنج شنبه 2902 کشته کرونا گزارش شد، روز بعد تعداد کشته ها به رکورد 3253 نفر رسید. این اقدام تا انتهای زمستان به گزارش رویترز برنامه ریزی شده است.

هاگ افزود ساعات پایان مناظرات برگزیت در آخر هفته، موجب افزایش ترس شده است که به نفع طلا می باشد.

هاگ اظهار داشت: ” صبح امروز، خط حمایت در 1825$ بود و وقتی بوریس جانسون اعلام کرد که احتمالا بریتانیا بدون توافق تجاری اتحادیه اروپا را ترک می کند، نوسان شدید شد. ابن امر بعضی مسائیل مالی را میان بریتانیا و اتحادیه اروپا در سال جدید گسترش می دهد. تا به اکنون موجب ایجاد ترس شده و برای قیمت طلا مانند کاتالیزور است.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده