آینده درخشان برای قیمت نقره در سال 2021

پیش بینی قیمت و آینده درخشان برای نقره در سال 201
اخبار طلا و سکه sarayetala ژانویه 1, 2021 | 19:11 زمان مطالعه 3 دقیقه

بازار نقره توجه زیادی را در سال 2021 به سمت خود جلب کرده است و طبق گفته سرمایه گذاران خرده فروش مین استریت، این فلز گرانبهایی است که در سال جدید تحت نظر خواهند داشت.

سرمایه گذاران مدت ها منتظر بودند تا نقره بالاخره به اعتبار خود برسد و از طلا پیشی بگیرد. برای پنجمین سال متوالی ، سرمایه گذاران خرده فروشی فلز خاکستری را به عنوان دارایی برتر در بخش فلزات گرانبها می دانند.

امسال 1015 نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز اوتلوک 2021 شرکت کردند. در مجموع 568 رای دهنده در مین استریت ، یا 56٪ ، اظهار داشتند که انتظار دارند نقره در سال آینده بهتر از سایر فلزات باشد.

چشم انداز صعودی نقره در حالی است که این فلز گرانبها از زمان افت هر اونس به 12 دلار به دلیل آشفتگی بازار مالی به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، شاهد یک افزایش تاریخی بوده است. قیمت نقره از پایین ترین سطح خود ، قیمت نقره 115٪ افزایش یافته است.

در مقایسه ، هر اونس قیمت طلا 25 درصد نسبت به پایین ترین سطح مارس آن افزایش دارد. بسیاری از تحلیلگران همچنین عملکرد نقره را از عملکرد طلا در سال 2021 بهتر می دانند. نرخ بهره پایین ، ضعیف شدن دلار آمریکا و افزایش فشارهای تورمی باعث تحریک طلا و نقره می شود که هر دو به عنوان فلزات پولی دیده می شوند. با این حال ، بهبود فعالیت اقتصادی در سال آینده ستون دیگری را به حمایت از نقره اضافه می کند.

پیش بینی قیمت نقره در سال 2021 و سال 1400

برخی از تحلیلگران احتمال بازگشت قیمت نقره به بالاترین سطح بالای 50 دلار در هر اونس را دارند. با این حال ، بیشتر پیش بینی ها خواستار یک افزایش معتدل تر هستند ، در حالی که بسیاری شاهد افزایش قیمت  به بالای 30 دلار در هر اونس هستند.

در میان موسسات مالی ، بانک کانادایی CIBC می تواند سرسخت ترین آنها روی معامله نقره باشد زیرا آنها قیمت متوسط در سال آینده را حدود 32 دلار در هر اونس می­بینند.

آنیتا سونی ، نویسنده چشم انداز فلزات گرانبها CIBC ، گفت: “حتی اگر این کالاها در گذشته عملکرد خوبی داشته باشند ، این فلز با توجه به بازار نسبتاً کوچکتر نقره در برابر طلا ، توانایی ارائه گشتاور حتی بیشتر را به سرمایه گذاران دارد.”

در یک چرخش غافلگیرکننده اقتصادی، سرمایه گذاران مس را به عنوان دومین دارایی با بهترین عملکرد برای سال 2021 قلمداد می کنند. براساس این نظرسنجی ، 161 رأی دهنده یا 16٪  عملکرد فلز قرمز در سال آینده بهتر پیش­بینی­ می­کنند.

چشم انداز مس در حالی است که قیمت ها همچنان به بالاترین سطح در هشت سال گذشته رسیده اند. تحلیلگران خاطرنشان می کنند که مس از عدم تعادل قابل توجهی در عرضه و تقاضا بهره می برد. همزمان با بهبود اقتصاد جهانی از بیماری همه گیر کرونا ، بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند تقاضای مس رشد کند در حالی که انتظار می رود عرضه کاهش یابد.

مایکل ویدمر، تحلیلگر کالا در اوراق بهادار بانک مرکزی آمریکا گفت: “همه گیری کوید 19 تأثیر قابل توجهی بر روی فلزات داشته است ، زیرا سقوط اولیه تقاضا با اختلالات طولانی مدت در عرضه همراه بود ، ترکیبی که در نهایت اصول اساسی قوی را فراهم می کند ، و ما اعتقاد داریم که این تحولات تا سال 2021 ادامه خواهد یافت.” “ما انتظار کسری بازار مس جهانی در سال 2021 را داریم. این نشان می دهد که موجودی کم ممکن است بیشتر از این کاهش یابد ، بنابراین قیمت ها همچنان افزایش می یابد.”

قیمت طلا با رای 140 شرکت کننده در جایگاه سوم قرار گرفت یا 14٪ انتظار داشتند که فلز زرد بهترین دارایی در سال 2021 باشد.

احساسات در بازار طلا بسیار صعودی است ، زیرا بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند قیمت ها برای بازپرداخت بالاترین حد اوت بیش از 2000 دلار در هر اونس باشد. انتظار می رود طلا عملکرد خوبی داشته باشد و انتظار می رود نرخ بهره تا سال 2023 پایین بماند. در همان زمان ، انتظار می رود که با بهبود روند اقتصادی ، تورم افزایش یابد.

پلاتین با 109 رأی دهنده یا 10٪  نسبت به جایگاه صعودی فلزات گرانبها  در مکان چهارم قرار گرفت. پالادیوم با 37 رأی یا 4٪ در آخرین مکان  بود.

اگرچه بازار پالادیوم همچنان شاهد کاهش عرضه است. با این حال ، با افزایش تقاضا ، نظر تحلیلگران نسبت به پلاتین کمی صعودی است.

به گفته تحلیلگران ، انتظارات فزاینده پیرامون اقتصاد سبز و استفاده از سلولهای هیدروژنی یک داستان جذاب سرمایه گذاری را ایجاد می کند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده