رالی بیت کوین تا 50000 دلار

رالی قیمت بیت کوین تا 50000 دلار
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 16, 2021 | 17:46 زمان مطالعه 2 دقیقه

روز دوشنبه بیتکوین در زیر سطح مقاومت 50000 دلار متوقف شد و دیگر ارزهای دیجیتال هم شروع به اصلاح کردند، چون سرمایه گذاران بعد از رالی های رکورد شکنی که با جلب توجه سرمایه گذاران و عموم مردم به سمت ارز های دیجیتال ایجاد شده بود، شروع به ثبت سود کرده اند.

بیتکوین بعد از ثبت قله تاریخی جدید در سطح 49714 دلار، با کاهشی 5.6 درصدی تا 45914 دلار سقوط کرد. دیگر ارز محبوب دنیای کریپتوکارنسی ها یعنی اتریوم هم سقوط 8 درصدی داشت. البته هر دو ارز اندکی بعد این کاهش ها را جبران کردند.

این کاهش به طور موقتی روی صعود قیمتی که باعث شده بود ارزهای دیجیتال از حاشیه اقتصاد به وال استریت برسد، تاثیر گذاشته است. اگرچه سرمایه گذاران و کمپانی های بزرگ شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال کرده اند و به تازگی بودجه های هنگفتی را صرف خرید آن ها کرده اند.

از زمانی که شرکت سازنده خودروهای برقی تسلا (Tesla)، مبلغ 1.5 میلیارد دلار را صرف خرید بیتکوین کرد و برای فروش خودروهای خود شروع به قبول بیتکوین هم کرد، قیمت این ارز دیجیتال صعودی 20 درصدی را تجربه کرده است. این ارز دیجیتال از ابتدای سال تاکنون 60 درصد صعود قیمت داشته و نسبت به مارس سال قبل هم رشدی 1100 درصدی را تجربه کرده است.

کریس وستون، رئیس بخش تحقیقات شعبه ملبورن بروکر Pepperstone در این باره می گوید: ” موج خالص و بزرگی از خریداران بزرگ باعث شده اند که قیمت هر لحظه بالاتر برود. ممکن است یک یا دو شرکت بزرگ وارد شده به این بازار، شروع به خروج کنند. سوال مهم این است که: اگر می خواهید در بازگشت قیمت شروع به خرید کنید، آیا می دانید که این بازگشت تا چه حد بزرگ خواهد بود؟

تعطیلات سال نو در چین و هنگ کنگ هم باعث کاهش رشد قیمت شد در حالیکه توییت های مدیر عامل تسلا و حامی ارزهای دیجیتال یعنی الون ماسک، روی ارز دیجیتال داجکوین که خود آن را تبلیغ کرده بود، تاثیری منفی گذاشت. او طی یک توییت گفت:

“اگر سرمایه گذاران بزرگ داجکوین سکه های خود را بفروشند، حمایت کامل مرا خواهند داشت.”

داجکوین (Dogecoin) یک ارز دیجیتال با تم سگ است که در ابتدا با یک شوخی ساخته شد و در هفته های اخیر هم به خاطر تبلیغ های پیاپی ماسک، نوسان شدیدی را تجربه کرده بود.

این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته با کاهش 18.3 درصدی به 0.0536 دلار رسیده است. از طرفی اتریوم هم با کاهش 7 درصدی نسبت به قله 1879 دلاری روز گذشته، به 1740 دلار رسید.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده