Bank of America انتظار طلای 2000 دلاری در سال 2021 را دارد

Bank of America انتظار طلای 2000 دلاری در سال 2021 را دارد
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 17, 2021 | 19:04 زمان مطالعه < 1 دقیقه

هنوز امکان صعود قیمت اونس طلا به بالاتر از 2000 دلار در سال 2021 وجود دارد، البته تحلیلگران Bank of America در حرکت صعودی قیمت احتمال افزایش ریسک را می دهند، چون ظاهرا ترس ناشی از تورم در بازار ایجاد شده است.

در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد، Bank of America متذکر شد که بازار طلا با چالش های سختی روبرو شده است، چرا که شیوع ویروس کرونا اثرات منفی زیادی روی تقاضای جواهرات فیزیکی در بازارهای پر اهمیت گذاشته است. تحلیلگران این بانک همچنین به این نکته اشاره کردند که تقاضای بانک مرکزی برای طلا هم کاهش یافته و آخرین رکن تبدیل قدرت به ضعف، کاهش علاقه و توجه سرمایه گذاران است.

با وجود چالش های پیش رو، Bank of America میانگین قیمت طلا در سال جاری را 2063 دلار در هر اونس پیش بینی کرده است. تحلیلگران می گویند که قله قیمت طلا احتمالا در سه ماهه دوم امسال رخ می دهد، چون معتقدند که میانگین قیمت سه ماهه به 2100 دلار در هر اونس خواهد رسید.

تحلیلگران معتقدند که بزرگترین مانع پیش روی رشد قیمت، فشارهای تورم است. این تحلیلگران به این نکته اشاره کردند که ارکان اقتصاد کلان دنیا به سرعت در حال تغییر است و این مانع ورود سرمایه گذاران جدید به معاملات طلا می شود.

تحلیلگران در این گزارش می گویند: “بازار طلا در منعکس کردن قیمت با مشکل مواجه شده است. رشد نقطه سر به سر توسط نرخ اسمی بالاتر منعکس شده است. در نتیجه، نرخ های واقعی، که معمولا محرک اصلی این فلز گرانبهاست، از شروع پاییز در یک محدوده کوچک قرار گرفته است.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده