جو بایدن و یلن ، قیمت طلا را به 1800 دلار رساندند

جو بایدن قیمت طلا را به 1800 دلار رساند
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 4, 2020 | 10:31 زمان مطالعه 3 دقیقه

قیمت معامله آتی طلا در اوایل روز جمعه در ایالات متحده به شدت پایین آمده و به کمترین قیمت در پنج ماه گذشته رسید. قیمت نقره در اوایل معاملات ایالات متحده به پایین ترین سطح دو ماهه خود رسید. پس از نشست یک شبه اقدام ناخوشایند و تقریباً ثابت قیمت ، نشست نیویورک با فشار فروش شدید بر روی هر دو فلز آغاز شد. معامله گران و سرمایه گذاران در این هفته شور و شوق بسیار جدی تری را نشان می دهند ، همانطور تجمع بازارهای سهام جهانی نشان داد که شاخص های سهام ایالات متحده به بالاترین سطح رسیده است. این برای فلزات امن است. معاملات آتی طلای دسامبر با 30 دلار و 40 سنت کاهش در 772 دلار و 80 سنت و نقره کمکس دسامبر در آخرین قیمت با کاهش 0.937 دلار به22.425 دلار در هر اونس رسید.

به نظر می رسد بازارهای کساد آتی طلا در جمعه صبح کمترین قیمت این هفته یعنی 1.797.10 دلار را هدف قرار دهند ، معامله آتی طلا دسامبر کومکس ، “توقف فروش را هدف قرار دادند” که دقیقاً کمتر از این سطح پشتیبانی فنی بود. هنگامی که این سطح کلیدی در کوتاه مدت شکسته شد ، در واقع پایین ترین قیمت بازار آتی طلا اتفاق افتاد. بسیاری از اوقات ، بازیکنان آینده ساز بزرگ سعی می کنند با کمال تعجب ، وقتی باور دارند که حجم تولید مثل امروز کم است ، به یک بازار آرام دست پیدا کنند. به نظر می رسید که امروز این استراتژی برای بازارهای کساد طلا و نقره کار می کرد.

بازارهای سهام جهانی نیز عمدتا یک شبه ثابت بودند ، هیچ خبر مهمی در 48 ساعت گذشته منتشر نشده است. با شروع جلسه روز نیویورک ، شاخص های سهام ایالات متحده به سمت گشایش های نسبتاً بالاتر هدایت می شوند. به دنبال تعطیلات روز شکرگذاری ایالات متحده در روز پنجشنبه ، جمعه به طور معمول یکی از کندترین روزهای معاملات سال ایالات متحده در بیشتر بازارها است. بازارهای سهام NYSE و Nasdaq اوایل امروز بسته می شوند.

 معامله گران فلزات در صبح جمعه می توانند روی اظهارات اخیراً رئیس جمهور ترامپ تمرکز کنند که نشان می دهد او از کالج انتخاباتی ایالات متحده که انتخابات ریاست جمهوری را در اواسط دسامبر تأیید می کند ، احترام می گذارد. ترامپ همچنین در مورد رئیس جمهور بودن بایدن اظهاراتی را بیان کرد.

شاخص دلار آمریکا اوایل امروز اندکی پایین آمده است. بازار مهم دیگر در خارج از کشور قیمت های آتی نفت خام ژانویه نایمکس را ضعیف تر می داند و در هر بشکه حدود 45.40 دلار معامله می شود. بازده معاملات آتی 10 ساله خزانه داری آمریکا در حال حاضر با 0.86 درصد معامله می شود.

هیچ داده اقتصادی عمده ای در ایالات متحده وجود ندارد که روز جمعه منتشر شود.

از نظر فنی ، بازارهای کساد آتی طلای دسامبر از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار هستند. قیمت­ها روی نمودارها ی میله­ای روزانه در یک روند نزولی سه هفته ای قرار دارند. هدف بعدی صعود بازارهای پررونق تولید یک معامله در معاملات آتی دسامبر بالاتر از مقاومت ثابت در بالاترین قیمت این هفته یعنی 1875.00 دلار است. هدف بعدی نزولی کوتاه مدت بازار­های کساد ، پایین آوردن قیمت های آتی به زیر پشتیبانی فنی کامل در 1700.00 دلار است. مقاومت در ابتدا در 1800.00 دلار و سپس در بالاترین قیمت شبانه در 1،817.00 دلار دیده می شود. حمایت در ابتدا $ 1،750.00 و سپس در $ 1،725.00 مشاهده می شود. رتبه بندی بازار ویکوف: 4.0

بازارهای داغ آتی نقره ی دسامبر برتری کلی کوتاه مدت خود را از دست داده اند. هدف بعدی قیمت صعودی بازارهای داغ نقره بستن قیمت ها نسبت به مقاومت فنی ثابت 24.00 دلار در هر اونس است. هدف بعدی نزولی برای بازارهای کساد بستن قیمت ها در زیر سطح حمایت کامل در پایین ترین سطح سپتامبر یعنی 21.81 دلار است. مقاومت در برابر 23.00 دلار و سپس در بالاترین قیمت یکشنبه در $ 23.505 دیده می شود. حمایت بعدی 22.00 دلار و سپس 21.81 دلار است. رتبه بندی بازار ویکوف 5.0:.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده