رالی قیمت طلا ، فرصت فروش دیگری ایجاد می کند

رالی قیمت طلا ، فرصت فروش دیگری ایجاد می کند
اخبار طلا و سکه sarayetala مارس 2, 2021 | 16:24 زمان مطالعه 2 دقیقه

امروز صبح قیمت فلزات در حال افزایش است که البته بعد از فروش شدید روز جمعه مورد انتظار بود. این رالی ها در یک بازار نزولی و خرسی یک موقعیت برای فروش است، به عبارت دیگر ما در نمودار طلا به دنبال سطحی خواهیم بود که به پوزیشن های فروش خود اضافه کنیم.

فروش شدید روز جمعه به حدی زیاد بود که از طلا هم گذر کرد و باعث ایجاد جو فروش در نقره ای شد که در شب قبلش هم کاهش یافته بود. سطوح مقاومتی که پیش روی قیمت آتی آپریل طلا دیده می شود سطح 1760 و برای قیمت آتی ماه می نقره هم 27.50 دلار است.

این یکی از تغییرات کوچک طلا و نقره است؛ از تایید ورود نمودار قیمت طلا به فاز نزولی مدت زمانی می گذرد ولی نقره حرکت نزولی خود را به تازگی شروع کرده است.

پلاتین تنها عضو مثبت و سبز فلزات گرانبها ست که البته چندین ماه است که به این صورت باقی مانده است. در حال حاضر، در طلا به دنبال سطحی برای افزایش حجم معاملات short هستیم و برای نقره هم به حجم معاملات short می افزاییم ولی برای پلاتین صبر می کنیم تا تایید صادر شود و بعد شروع به افزایش معاملات long خواهیم کرد.

لازم به یادآوری است که مسئله معامله گری یک محصول و سرمایه گذاری روی آن کاملا با هم متفاوت هستند و هیچ ارتباطی با دیگری ندارند. ما انتظار داریم در آینده قیمت فلزات (مخصوصا فلزات گرانبها) افزایشی شدید را تجربه کند ولی هنوز مشخص نیست که جهش قیمت چه زمانی شروع می شود.

امروز اما دلایل کافی برای فروش را مشاهده می کنیم. ما همچون سرمایه گذاران معاملات بلند مدت باز نمی کنیم. افراد زیادی این دو مقوله را با هم یکسان می دانند که اشتباهی بسیار بزرگ است.

در ظهر روز سه شنبه 6 می، Andy Hecht و من وبیناری را برگزار خواهیم کرد که جدیدترین ویدیو برنامه Technomental Commodity Report است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده