چشم بازار طلا به بسته محرک 1.8 تریلیون دلاری آمریکا

قیمت جهانی طلا چشم به انتخابات دولت آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 19, 2020 | 19:05 زمان مطالعه < 1 دقیقه

 با شروع هفته جدید در بازار طلای جهانی ، قیمت اونس جهانی به کانال 1900 دلار بازگشت .همچنان قیمت جهانی تحت تاثیر اخبار بسته مالی برای توسعه اقتصاد به دلیل شیوع ویروس کرونا است .

قیمت جهانی اونس طلا ، حدود چهارده دلار افزایش داشت و به مرز 1913 دلار رسید . براساس نظر کارشناسان و تحلیل گران بازار طلا ، در صورتیکه قیمت جهانی از مرز 1930 دلار عبور کند ، می تواند به هدف های بهتری برسد .

کمترین قیمت اونس طلا امروز 1899 دلار و بالاترین قیمت 1913 دلار بوده است .

مجلس نمایندگان آمریکا و دولت آمریکا ، بر سر تصویب بسته 1.8 تریلیون دلاری ، اختلاف نظر دارند .این طرح ممکن است قبل از برگزاری انتخابات تصویب شود . البته این نکته مهم است که هر چه دولت آمریکا پول بیشتری چاپ و به بازار تزریق کند ، ارزش دلار آمریکا کاهش پیدا می کند .

چندین ماه است که مجلس نمایندگان و وزارت خزانه داری آمریکا در مورد جزییات طرح در حال بحث و مذاکره هستند ، این بسته پیشنهادی شامل چند مورد است

پرداخت کمک مالی 1200 دلاری به بزرگسالان و 1000 دلار به افراد تحت تکفل ، پرداخت 400 دلاری بابت بیمه بیکاری به هر فرد در هفته ، پرداخت بودجه مبارزه با ویروس و ساخت ویروس کرونا و همچنین تخصیص بودجه ایالتی می باشد . مبلغ پیشنهادی برای کمک به ایالت ها و شهرها 300 میلیارد دلار است .

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده