پیتر هاگ رییس بخش طلای کیتکو : انتخابات آمریکا باعث پایین آمدن قیمت طلا می شود

رییس بخش فلزات کیتکو : قیمت جهانی طلا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کاهش می یابد
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 25, 2020 | 18:24 زمان مطالعه 2 دقیقه

درحالی که پیتر هاگ معتقد است علیرغم هر نتیجه ای در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا، بازار رشد خواهد کرد، رئیس بخش فلزات گرانبهای کیتکو (kitco) می گوید انتخابات رقابتی موجب افت بازار سها می شود که در پی خود باعث پایین کشیدن شدن قیمت جهانی طلا نیز می گردد.
هاگ روز پنج شنبه با کیتکو مصاحبه کرد.
رهبران جمهوری خواهان و دموکرات ها در حال گفت و گو درباره بسته تحریکی کووید 19 به ارزش 2 تریلیون دلار هستند. بعضی سناتورهای جمهوری خواه مخالف این طرح می باشند اما هاگ می گویدبهدلیل این که فشار زیادی از جانب کسب و کارها و ایالات وجود دارد، توافق حاصل خواهد شد.


وی بیان داشت : “به عقیده من، مهم نیست چه کسی پیروز انتخابات می شود. شکی ندارم علیرغم هر نتیجه ای برای انتخابات بسته تحریکی ابلاغ خواهد شد و فکر می کنم موجب افزایش قیمت فلزات بشود.”
اما هاگ نگران است که قیمت طلا بر اثر انتخابات رقابتی افت کند. ایالات متحده به دلیل گسترش کووید 19، به رای گیری پستی اتکا کرده است، اما بررسی این حجم از نامه ها ممکن است موجب تاخیر در اعلام نتایج انتخابات شود. رئیس جمهور ترامپ نیز به انتقال مسالمت آمیز قدرت در صورت باخت در انتخابات متعهد نیست.
هاگ اضافه کرد: ” نگرانی من انتخابات شدیدا رقابتی است، که می تواند نتیجه منفی بر بازار بگذارد. در این صورت تحلیلگران پیش بینی افت 5 تا 15 درصدی دارند. به نظر من این می تواند یک فرصت خرید باشد، اما در این صورت، فلزات همان روند مشابه ماه مارس را پیش خواهند گرفت، که در آن اولین واکنش برای مردم افزایش نقدینگی بود.”
با توجه به تامین فیزیکی فلزات گرانبها، هاگ معتقد است عرضه و تقاضا برابر می شود. همچنین بعضی اجناس مرغوب نیز به سطوح قیمتی پیش از گسترش کرونا خواهند رسید.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده