واکنش مثبت بازار جهانی طلا به انتخاب جو بایدن

تاثیر مثبت انتخاب جو بایدن بر روی بازار طلا
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 8, 2020 | 06:51 زمان مطالعه 2 دقیقه

هفته طولانی بود و هرچند در آخر هفته هنوز هیچ برنده ای برای انتخابات ریاست جمهوری امریکا وجود ندارد، اما به نظر قیمت جهانی طلا به برد جو بایدن واکنش مثبت نشان می دهد.

هرچه رای ها شمرده می شوند، نامزد دموکرات ها، جو باید در نوادا، آریزونا، پنسیلوانیا و جورجیا پیش می افتد. بسیاری از تحلیلگرانی که من با آن ها صحبت کردم گفته اند که طلا حتی اگر کنگره به مشکل بخورد باید به این روند ادامه دهد.

گرگ هارمون، بینانگذار Drangonfly Capital، در گفت و گویی اظهار داشت که حتی اگر جمهوری خواهان سنا را تحت کنترل خود بگیرند، باید به عنوان رئیس جمهوری تاثیر تحریکی بیشتر خواهد داشت. سوالی که او مطرح کرد این بود که آیا این تاثیر کافیست یا خیر.

اما مسئله فقط همین تاثیر تحریکی نیست. دورنمای سیاسی امریکا وارد حیطه نامعینی می شود. حتی پس از این که تمام رای ها شمرده شوند، بسیاری اقتصاددانان و کارشناسان سیاسی انتظار یک دوره نامشخص را در زمان بازشماری آرا و ارائه پرونده ها به دادگاه را دارند. تحلیلگران بازار سهام می گویند که این برای طلا که یک سرمایه امن است بسیار مفید خواد بود.

بهتر است فراموش نکنیم که با وجود تمام اتفاقات سیاسی که این هفته شنیدیم، پاندمی کرونا همچنان بدون کنترل ادامه دارد. هرروز در این هفته، رکوردهای جدیدی از موارد کرونا در امریکا شاهد بودیم. پنج شنبه، 121200 مورد جدید در امریکا گزارش شد.  امریکا همچنان بالاترین آمار ابتلا و مرگ و میر را دارد. بسیاری متخصصان علوم سلامت اذعان داشته اند که وضعیت بدتر خواهد شد.

بسیاری از مردم افزایش ابتلاها را نادیده گرفته و می گویند که اقتصاد  به رشد خود ادامه می دهد. امروز، اداره کار ایالات متحده گفت که 638 هزار شغل در سپتامبر ایجاد شده است. ایالات متحده کمی بیش از ده میلیون شغل از دست رفته در بهار گذشته را احیا کرده است. هرچند، تمامی آن ها و بیشتر از آن در صورتی که ویروس تحت کنترل درنیاید در خطر اند.

ما به عنوان جامعه نیاز داریم که ویروس را جدی تر بگیریم و به دستورالعمل های بهداشتی ذیل عمل کنیم: پوشیدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، شستن دست ها به صورت مرتب. در خانواده من، ما پوشیدن ماسک را به یک بازی بدل کردیم، و دوتا بچه های من برای انتخاب ماسک هایی که می پوشند هیجان دارند. در واقع هر موقع خانه را ترک می کنم، آن ها مطمئن می شوند که من ماسک دارم.

چه انتظار برای نتایج انتخابات و چه درگیری با پاندمی، تنها راهی که می توان پیش رفت این است که با هم باشیم.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده