هولدر(سرمایه گذار) نقره باشید

هولدر(سرمایه گذار) نقره باشید
اخبار طلا و سکه sarayetala مارس 16, 2021 | 18:36 زمان مطالعه 2 دقیقه

نقره فلز عجیبی است. سال هاست که سرمایه گذاران عمومی توجه زیادی به آن نمی کنند. این بیشتر به این خاطر است که آن را نمی فهمند. ولی وقتی جو بازار تغییر می کند، یک ستاره تمام عیار می شود.

به نظر من نقره در حال حاضر در دوره ستاره شدن است. چیزی نمانده تا حرکت های انفجاری خود را شروع کند. این حرکت ها پشت سرهم نخواهند بود، ولی حتما به طور مداوم اتفاق خواهد افتاد و هر حرکت از قبلی بهتر خواهد بود.

می دانید این یعنی چه؟ منظورم ثبت رکوردهای جدید و شکسته شدن پشت سر هم آن است.

احتمالا در حال حاضر تصور چنین چیزی دور از ذهن به نظر برسد، ولی به احتمال زیاد در آینده رخ خواهد داد. وقتی اتفاق بیافتد، افرادی زیادی خواهند گفت که بی ثبات است. خواهند گفت که نقره روزی سقوط خواهد کرد و این اشکالی ندارد… حداقل برای آن ها!

درست مثل بیتکوین داران، کسانی که خوب آن را می فهمند به “نقره دار” های جدیدی تبدیل خواهند شد و همین ها از همه بیشتر سود خواهند برد. اگر حرکت قیمت اخیر نقره شما را نگران کرده، یک دیدگاه مثبت می تواند ذهنیت شما را مثبت تر کند.

به طور کلی نقره در بلند مدت در یک بازار صعودی قرار گرفته و این حرکت ها هیچوقت به صورت عمودی بالا نمی رود. نکته عالی این است که این روند بسیار جوان است.

نقره در آینه عقب

نقره در اوایل 2016 تا سطح 13.5 دلار پایین رفت. طبق معمول، قیمت نقره با جهش های پی در پی افزایش یافت و بعد اصلاح کرد و حرکت بی روند را شروع کرد. در سپتامبر 2019، با 37 درصد رشد به 18.50 دلار رسید و میانگین سود سالانه خود را به 10 درصد رساند. با وجود نوسانات زیاد، نتیجه بدی نیست!

بعد از آن بحران کرونا شروع شد و نقره در یک ماه تا 11.75 دلار سقوط کرد. این یک سقوط موقتی بود. بعد از آن این فلز در کمتر از 5 ماه به بالای 30 دلار رسید. حالا از آن زمان 7 ماه می گذرد و نقره در حال حاضر در حوالی 26 دلار معامله می شود.

اگر قرار بود نقره سقوط کند، تاکنون باید این اتفاق می افتاد و به 18 دلار می رسیدیم. به جای آن، این فلز حرکت بی روند داشته است.

نوعی حرکت نمودار نقره کاملا با این دوره همخوانی دارد. سرمایه گذاران نقره بیشتر انتظار این حرکت را دارند، نه کمتر. وقتی در مارس گذشته نسبت طلا به نقره به قله تاریخی خود در سطح 125 رسید، به نظر می رسد که نقطه بازگشت آن بود.

چیزی که شاهد آن هستیم این است که طلا در فشار فروش اولیه بیشتر از طلا اصلاح کرد ولی بعد به سرعت نیروی محرکه جدیدی را به دست آورد. در بخش های نهایی رالی قیمت جولای، نقره با نیروی محرکه صعودی خود از طلا پیشی گرفت.

از آن زمان تاکنون نقره حرکت بی روندی را بین دو سطح 23 تا 28 دلار شروع کرده، در حالیکه طلا در یک روند نزولی آهسته قرار گرفته است.

به وضوح می توانیم این رفتار قیمت را در نسبت طلا به نقره مشاهده کنیم که از اواسط جولای تا اوایل آگوست که هر دو فلز شروع به افزایش قیمت کردند، به صورت آبشاری سقوط کرد.

چه اتفاقی افتاد؟ به نظر من در همین دوره بود که نقره خود را به عنوان نقش دوگانه فلزی پولی و صنعتی ثابت کرد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده