طلا و سکه شروع سختی را در هفته پیش رو آغاز کردند

شروع سخت بازار طلا و نقره در آسیا
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 26, 2020 | 18:56 زمان مطالعه 2 دقیقه

با توجه به اینکه امروز اولین روز هفته بود، معاملات فلزات گران بها  شروع خوبی نداشت. قیمت طلا با افت 0.25 درصدی و نقره با افت 2 درصدی معاملات خود را آغاز کردند.

نقره سطح پشتیبانی کلیدی خود را به 24.32 کاهش داده و به نظر می رسد این سطح پایین تر هم برود. سطح پشتیبانی بعدی نقره در پایین ترین حد به 23.55 دلار به ازای هر اونس هم می تواند برسد(سطح پشتیبانی قیمتیست که آنالیزورها در موقع افزایش عرضه نسبت به تقاضا پیش بینی می کنند که وقتی کالا به این قیمت رسید تقاضا بر عرضه غلبه کرده و قیمت دوباره شروع به رشد می کند).

قیمت اونس طلا دوباره به زیر 1900 دلار سقوط کرده و ممکن است در  1882.20 دلار متوقف شود ولی امکان دارد تا 1847.9 دلار هم سقوط کند.

شاخض نیکی225 بازار سهام توکیو 0.09 درصد، شاخص بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) 0.18 درصد و شاخص اس اس ایی بازار سهام شانگهای هم  0.88 درصد افت کرده اند.  در این هفته بانک مرکزی در باره نرخ بهره بانکی تصمیمگیری خواهد کرد و رهبران چین هم برا ترسیم یک برنامه اقتصادی برای آینده دیداد می کنند.

شب گذشته گزارش از شیوع کرونا در منظقه شمال غربی، چین استان شین جیانگ، شهر کاشگر مبنی بر مشاهده 137 مورد تست مثبت جدید منتشر شده است. گفته می شود 4.75 میلیون نفر در این منطقه ساکن هستند.

آخر هفته گذشته در آمریکا نانسی پلوسی سخنگوی مجلس اظهار امیدواری کرد که توافق بر سر بسته محرک اقتصادی قبل از انتخابات به دست بیاید، وی گفت: من هرگز قطع امید نمیکنم و خوش بین هستم. ما قلم را روی کاغذ گذاشته ایم  و در حال نوشتن لایحه ای هستیم که امیدواریم مورد توافق قرار بگیرد.

در انگلیس ادامه گفتگوهای برگزیت تا چهارشنبه این هفته تمدید شد. به نظر می رسدر قللب تحادیه اروپا فرانسه و ایتالیا افزایش موارد جدید ابتلای کرونا همچنان ادامه داشته باشد. دو کشور در حال آماده سازی اقدامات سختگیرانه تری هستند. روز شنبه فرانسه رکورد آمار 45هزار مورد مثبت کرونا را گزارش کرد که یک روز بعد با ثبت آمار 52 هزار مورد ابتلای مثبت، شکسته شد.

با نگاهی رو به جلو در ادامه ی فصل، یکی از بزرگترین موارد برجسته در اتحادیه اروپا کشور آلمان است که آخرین تحلیل های بازار را از موسسه IFO در مونیخ دریافت می کند. ما در آمریکا اطلاعات جدید معملات مسکن برای ماه سپتامبر را دریافت می کنیم.  در بخش درآمد خبرهایی را از شرکت های SAP ، Canon و Hasbro خواهیم شنید.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده