تقاضای افزایش بیت کوین توسط مشتریان گلدمن ساکس

تقاضای افزایش بیت کوین توسط مشتریان گلدمن ساکس
اخبار اقتصادی sarayetala مارس 16, 2021 | 18:16 زمان مطالعه 2 دقیقه

جان والدرون، رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی این شرکت در روز چهارشنبه گفت، شرکت Goldman Sachs Group در حال کار روی راه هایی است که بتواند برای تقاضای روز افزون سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری رو بیتکوین در عین تبعیت از قوانین کشوری، جوابگو باشد. او در این باره گفت:

“تقاضای مشتری ها رو به افزایش است. ما به کاری که می کنیم پایبند و متعهد هستیم. ما به ارزیابی و تحقیق بر روی آن ادامه خواهیم داد.”

این بانک به تازگی پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال خود را دوباره راه اندازی کرد و این ماه شروع به ارائه پلتفرم معاملات آتی بیتکوین و غیر قابل ارائه پیشرو (NFD) به مشتریان خود کرده است.

Goldman همچنین به دنبال ارائه یک صندوق قابل معامله بیتکوین است و همچنین درخواستی برای اطلاعات مورد نیاز به منظور ارائه صندوق امانی دارایی دیجیتال را هم منتشر کرده است.

والدرون گفت که این بانک می تواند دارایی های دیجیتال را به عنوان امانت قبول کند “ولی نمی تواند آن ها را قانونی کند” و در حال مذاکره با قانون گذاران و بانک های مرکزی است تا بانک ها در هنگام کار با دارایی های دیجیتال چه قوانینی را رعایت کنند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در حال بررسی راهی برای قانونمند سازی معامله گران و کارگزارانی است که دارایی های دیجیتال را برای مشتریان خود نگاه می دارند و در دسامبر سال گذشته هم تقاضای نظرات عمومی را در این باره کرد.

شیوع ویروس کرونا باعث انفجار کسب و کارهای آنلاین شد، چرا که مصرف کنندگان بر خلاف سال های قبل بیشتر از خانه خریدهای خود را انجام می دادند.

والدرون هم در این باره گفت که Goldman معتقد است که این وضعیت بعد از شیوع کرونا هم ادامه خواهد یافت و در آینده منجر به استفاده بیش از پیش ارزهای دیجیتال خواهد شد.

“شیوع ویروس کرونا یک شتاب دهنده مهم و قابل توجه بوده است. هیچ شکی وجود ندارد که در آینده کسب و کارهای اینترنتی و حجم استفاده از ارزهای دیجیتال در آینده هم افزایش خواهد یافت.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده