تردید در انتخابات آمریکا ، شاخص بورس اروپا را منفی کرد

شاخص بورس اروپا پیش از انتخابات آمریکا منفی شد
اخبار اقتصادی sarayetala نوامبر 8, 2020 | 07:00 زمان مطالعه 2 دقیقه

سهام های اروپایی روز جمعه کمی پایین تر معامله شدند و در حالیکه سرمایه گذاران روی ویروس کرونا دراین قاره متمرکز هستند و درباره انتخابات ریاست جمهوری امریکا مردد اند، بازار این هفته، 7% روند نزولی به خود دید.

سهام pan europan STOXX 600  پس از پنج روز که به عنوان بهترین شاخص هفته از اوایل ژوئن انتخاب شده بود، 0.2% سقوط کرد.

جرقه در بازارهای جهانی در صورتی رخ می دهد که جو بایدن دموکرات رئیس جمهور بعدی ایالات متهده شود اما جمهوری خواهان کنترل سنا را به عهده بگیرند، و تاخیر در تغییرات عمده سیاسی شامل ملاحظات سخت تر بر شرکت های بزرگ امریکایی شود.

سهام های وال استرین هرچند روز جمعه پس از این که باید در مبارزات ایالاتی پنسیلوانیا و جورجیا از ترامپ پیش افتاد و او را به کاخ سفید نزدیک تر کرد، کم نوسان بود.

ایالت ها در حال شمارش آرا هستند و ترامپ همچنان بی اساس ادعا می کند که انتخابات را از او دزدیده اند.

میشل هوسون، تحلیلگر ارشد CMC Markets در یادداشتی نوشت :” شک و شبهات باقی مانده بر اثر نتایح انتخابات در دادگاه های امریکا حل می شود، در حال حاضر بازارهای مالی بیش از حد تحت تاثیر ای نامر نیستند، هرچند باید همچنان در هفته پیش رو از بابت حفظ سرمایه جانب احتیاط رارعایت کرد.”

در همین جال، ایاتلیا بالاترین میزان موارد کرونا را در روز ثبت کرد و منطقه لومباردی در شمال آن همچنان بدترین وضعیت را دارد.

هواپیمایی لوفتهانزا پس از این که آلمان در باره سفر غیر ضرور به دانمارک، ایتالیا و چندین کشور دیگر هشدار داد شاهد افت 6.9% در سهام خود بود.

هواپیمایی بریتانیایی ایزیجت نیز پس از اعمال قرنطینه در انگلستان، فرانسه و آلمان و بارگشت دوباره محدودیت ها و کاهش پروازها، با سقوط 2.6% مواجه شد.

داوال جوشی، استراتژیست سرمایه گذاری اورپایی در مرکز تحقیقات BCA بندن گفت :” تقریبا با اطمینان می توان گفت که در بخش هایی از اروپا می توانیم شاهد رکود پس از رشد باشیم.”

اتومبیل سازان نیز پس از این که این هفته بایدن از ترامپ پیش افتاد واحتمالا او سیاست های نرم تری در قبال این تجارت دارد، بیشترین سقوط را داشتند و 1.7% افت کردند.

بیمه ها پس از این که آلیانز در آلمان شاهد غافلگیری 6 درصدی در سه چهارم سود خالص خود بود، رشد مناسبی داشتند.

معامله چندین میلیارد دلاری میان RSA ، بیمه گذار کانادایی intact financial و بیمه گذار دانمارکی Tryg نیز موجب رشد این بخش شد.

معدنداران نیز شاهد صعود حدود 2% بودند پس از این که قیمت فلزان در پی کاهش ارزش دلار، افزایش پیدا کرد.

جواهرسازی Richemont نیز پس از پیشرفت در فروش به لطف خرده فروشی آنلاین و چین با پرش 8.9% رو به رو شد. گروه Swatch  هم 0.8% رشد کرد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده