بهترین سهام بازار در بازارطلا و بیشترین ریسک از دیدگاه برنت کوک

بهترین سهام بازار طلا از دیدگاه برنت کوک
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 25, 2020 | 19:13 زمان مطالعه 2 دقیقه

به گفته برنت کوک بنیان گذار شرکت استخراج طلا Exploration Insights حاشیه سود  گسترش یافته، فضای بهینه ای را برای سرمایه گذاری در بخش معدن ایجاد کرده است اما سرمایه گذاران همچنان باید ریسک های حقوقی و قضایی از جمله محدودیت های ایجاد شده برای دسترسی معدنچیان به  سایت معدن در زمان همه گیری کرونا را مد نظر داشته باشند.

 وی می گوید: اگر شرکت ها نتوانند به سایت معدن دسترسی پیدا کنند از میزان علاقه آن ها برای سرمایه گذاری کاسته خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  بازار طلا همچنان منتظر سوم نوامبر و انتخابات آمریکا

از مهم ترین گزینه های کوک در میان شرکت های استخراج می‌‌ ‌توان به  Bluestone Resources (TSXV: BSR.V)،  Westhaven Gold Corp. (TSXV: WHN.V) و Clean Air Metals (TSXV: AIR.V) اشاره کرد.

وی اضافه کرد فعالیت های ادغام و اکتساب شرکت ها به دلیل بمیاری کرونا کاهش یافته است. به دلیل پروسه های دقیقی که برای ادغام و موارد دیگری از این دست نیاز است و در عین حال عدم دسترسی پرسنل فنی شرکت ها برای ارزیابی سایت های معادن و املاک مستعد استخراج، بیشتر فعالیت های ادغامی در انتظار به سر می برند.

با توجه به این که نتایج عملیاتی کاملا به شرکت ها وابسته است، به دلیل قیمت بالای طلا در امسال، سرمایه گذاران باید انتظار رشد قوی برای استخراج کنندگان طلا در سه ماهه پایانی امسال را داشته باشند.

کوک می گوید با قیمت اونس طلا 1900 دلاری حال حاضر، استخراج کنندگان طلا درآمد زیادی کسب می کنند. اکثر شرکت های بزرگ در بالا بردن ذخایر خود و قیمتی که برای ذخایر طلا استفاده می کنند بسیار محافظه کارانه عمل می کنند ، بنابراین باید شاهد ورود جریان نقدی بسیار خوبی به اکثر شرکت های معدن  باشیم. اگرچه بودجه ها در بخش صنعت بهبود یافته اند ، اما پروژه های با حاشیه سود بالا همچنان معیار  اصلی رادار غربالگری سهام او هستند.

او می گوید ما همیشه در حاشیه سود هستیم همچنین شرکت های بزرگ. شما شاهد هستید که قیمت تمام شده  طلا برای آن ها 1250 تا 1400 دلار است. شرکت ها نیز روی حاشیه سود تمرکز می کنند. تجربه و فلسفه ما این است بیشترین میزان سودی که می توان با آن مواجه شد را دنبال کنیم، شرکت های بزرگ معدنی نیز چنین می کنند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده