بازار طلا همچنان منتظر سوم نوامبر و انتخابات آمریکا

قیمت طلای جهانی در انتظار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 24, 2020 | 17:22 زمان مطالعه < 1 دقیقه

براساس نظرسنجی انجام شده در وب سایت کیتکو ، قیمت اونس طلا فعلا در بازه 1900 دلار باقی می ماند ، و سرمایه گذاران منتظر افزایش قیمت نباشند .

نظر سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار متفاوت است ، با این حال سرمایه گذاران با سرمایه کمتر ، به افزایش قیمت طلا در این هفته خوش بین هستند .

مدیرعامل شرکت سرکایه گذاری Adrian قیمت طلا را دو قدم به جلو و یک قدم به عقب توصیف کرد . وی اظهار داشت این نوسان تا روز انتخابات دولت آمریکا ادامه خواهد داشت . برخی افراد دارایی طلا خود را دلار نقد کرده اند . اما از طرف دیگر برخی افراد از قیمت پایین برای خرید طلا در نرخ پایین و سرمایه گذاری طولانی مدت استفاده خواهند کرد .

در نظر سنجی انجام شده از میان هفده نفر ، 7 نفر به افزایش قیمت طلا ، 3 نفر به کاهش قیمت طلا و 7 نفر به ثبات قیمت طلا رای داده اند .

در نظرسنجی دیگری که به صورت آنلاین انجام شده است ، 1300 نفر شرکت کردند ، از این تعداد ، 800 نفر به افزایش قیمت طلا ، 255 نفر به کاهش قیمت و 220 نفر هم بدون نظر بوده اند .

برخی افراد انتظار بالا رفتن قیمت طلا در کوتاه مدت را دارند ، و دلیل آن تصویب بسته محرک مالی جدید است . با این حال یک تحلیل گر بازار از شرکت IG اظهار داشت بعید به نظر می رسد بسته محرک مالی تا سوم نوامبر و پیش از انتخابات تصویب شود . و این موضوع باعث ثبت قیمت در محدوده 1900 دلار می شود .

تحلیل گر دیگری ، انتظار افزایش قیمت تا 2200 دلار تا پایان سال میلادی و پس از مشخص شدن رییس جمهور جدید آمریکا را دارد .

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده