استرالیا رکورد جدیدی در تولید طلا برای سال 2020 ثبت می کند

استرالیا رکورد جدیدی در تولید طلا برای سال 2020 ثبت می کند
اخبار طلا و سکه sarayetala مارس 2, 2021 | 17:58 زمان مطالعه < 1 دقیقه

شرکت خدمات مال Surbiton Associates تایید کرد که به گفته مشاوران طلا، بخش استخراج طلای استرالیا با وجود چالش های متعدد سال 2020، با 327 تن، رکورد جدیدی ثبت کرده است.

تولید طلا در سال 2020 باعث افزایش تولید از 2 تن به 83 شد. رئیس شرکت Surbiton، خانم Sandra Close دلیل این رکورد شکنی را توضیح داد: “با اینکه میزان تولید طلای استرالیا در نزدیکی سطح رکورد خود باقی مانده، ولی در میزان پالایش سنگ معدن در حال حاضر کاهشی بسیار شدید به وجود آمده است.

” او همچنین اضافه کرد: “این یک پاسخ منطقی برای افزایش قیمت شدید طلا در این سال است.” او همچنین در گفته های خود به این نکته اشاره کرد که ناپایداری های اقتصادی به خاطر شیوع ویروس کرونا در سال 2020 باعث شد که طلا رکورد تاریخی جدیدی را ثبت کند. Close همچنین ادامه داد:

“327 تن طلا (که تقریبا 10.5 میلیون اونس می شود) که در سال 2020 تولید شد، بنابر میانگین قیمت روزانه طلا به دلار استرالیا، ارزشی حدود 27 میلیارد دلار دارد دارد. وقتی قیمت طلا بالا می رود، میزان پالایش سنگ معدن کم می شود ولی با اینحال معدن سودده باقی می ماند.

معمولا این باعث کاهش تولید خالص می شود و هزینه ساخت برای هر اونس هم بالا می رود، ولی به طور همزمان تولید کنندگان از موادی با درجه پایین تر و به وسیله افزایش خروجی تصفیه خانه های خود، همان مقدار طلا را تولید می کنند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده